لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۲۲

نگرانی‌ها در بریتانیا از شیوع نوع «مسری‌تر» ویروس کرونا؛ پروازهای خارجی لغو شدند


مت هنکاک، وزیر بهداشت و مراقبت اجتماعی بریتانیا - ۲۰ دسامبر ۲۰۲۰
مت هنکاک، وزیر بهداشت و مراقبت اجتماعی بریتانیا - ۲۰ دسامبر ۲۰۲۰

مت هنکاک، وزیر بهداشت و مراقبت اجتماعی بریتانیا، هشدار داد که نوع «مسری‌تر» ویروس کرونا در بریتانیا «خارج از کنترل» است و پیشنهاد کرد تا زمانی که واکسن کرونا هنوز در دسترس قرار نگرفته، محدودیت‌ها در بخش‌هایی از بریتانیا در سطح بالاتری قرار گیرد.

به گزارش بلومبرگ، پس از دستور خانه نشینی برای شهروندان لندن و بخش وسیعی از جنوب شرقی بریتانیا که از روز یکشنبه آغاز شد، بیش از ۱۶ میلیون نفر از شهروندان بریتانیایی مجبور به ماندن در خانه‌هایشان شده‌اند. قرار بود دولت برنامه محدودیت را برای کریسمس کاهش دهد اما این کاهش محدودیت با شیوع نوع مسری تر کرونا، فعلا منتفی شده است.

دولت از شهروندان سراسر کشور خواست که در مناطق محلی خود باقی بمانند. نیروی‌های اضافی پلیس در ایستگاه‌های راه‌ آهن مستقر شده‌اند تا جلوی خروج مسافران از لندن را بگیرند.

شواهد علمی در دست نشان می دهد که این نوع مسری‌تر ویروس کرونا ـ که به گفته آقای هنکاک در استرالیا و قاره اروپا نیز ظاهر شده است - می تواند به طور قابل توجهی سریع‌تر از بیماری کرونا شیوع یابد و علت اصلی افزایش بیماری کووید در روزهای اخیر بوده است.

برخی منابع گزارش دادند که در پی نگرانی‌ها از شیوع این نوع مسری‌تر ویروس کرونا، صدها پرواز به داخل و خارج از بریتانیا در این ماه لغو شدند.

برخی از شرکت‌های هواپیمایی، از جمله «بریتیش ایرویز» و «ویرجین آتلنتیک» بیشتر پروازهای خود در ماه مارس و آوریل را لغو کرده‌اند.

سی‌ان‌ان نیز نوشته است که پس از خبر وزیر بهداشت بریتانیا درباره نوع مسری‌تر ویروس کرونا که آن را «خارج از کنترل» نامید، کشورهای اروپایی نیز از روز یکشنبه تمام پروازهای بریتانیا به کشورهایشان را متوقف کردند.

XS
SM
MD
LG