لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۲

ایفای نقش اصلی‌ یک فیلم سینمایی به یک ربات هوشمند سپرده می‌شود


اریکا، ربات هوشمند
اریکا، ربات هوشمند

چهار شرکت هنری قصد تولید یک فیلم سینمایی را دارند که بازیگر اصلی آن یک‌ ربات هوشمند است.

به گزارش سایت شبکه خبری «فاکس»، این فیلم علمی تخیلی «بی» (به انگلیسی: b) نام دارد و بازیگر نقش اول آن یک ربات مشهور مجهز به هوش مصنوعی به نام «اریکا» است.

خبر تولید این فیلم در شرایطی اعلام‌‌ می‌شود که بسیاری از پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا لغو شده است.

فیلمنامه «بی» را سم خوره، اریک فم، و طارق زهدی نوشته‌اند. این فیلم ماجراهای رباتی را به تصویر می‌کشد که برای آزمایش‌های تحقیقانی در یک مرکز علمی زندانی است، ولی با کمک یکی از پژوهشگران موفق به فرار می‌شود.

اریکا که نقش این ربات را بازی خواهد کرد، چندی پیش توسط دو پژوهشگر ژاپنی به نامهای هیروشی ایشی گورو و کوهی اوگاوا ساخته شد و به دلیل زیبایی و ویژگی های خاص خود طرفداران زیادی دارد.

اریکا از کاملترین ربات‌های هوشمند جهان محسوب می‌شود که علاوه بر قابلیت حرکت ‌یا صحبت، دارای هوش، احساسات، و عواطف انسانی نیز هست.

به گفته هیروشی ایشی گورور، گسترش و تکمیل عواطف و احساسات انسانی اریکا، پروسه ای سخت و طولانی بود.

سم خوره یکی از نویسندگان فیلمنامه در گفتگو با نشریه هنری هالیوود رپورتر اشاره می کند که معمولا بازیگران از تجارب شخصی خود برای نقش آفرینی استفاده می کنند ولی اریکا یک ربات است و تجربه بازیگری ندارد و آنها باید رفتار و احساسات او را برای تمامی صحنه ها شبیه سازی کنند.

XS
SM
MD
LG