لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۷

کارشناس آمریکایی: نجات‌یافتگان از کووید۱۹ ممکن است بین ۶ تا ۱۲ ماه در مقابل بیماری مصونیت پیدا کنند


آرشیو - اسکات گاتلیب رئیس پیشین سازمان غذا و داروی آمریکا
آرشیو - اسکات گاتلیب رئیس پیشین سازمان غذا و داروی آمریکا

بخش انگلیسی صدای آمریکا - یک کارشناس آمریکایی می‌گوید نجات‌یافتگان از کووید۱۹ شاید تا یک سال در مقابل این بیماری مصون بمانند.

دکتر اسکات گاتلیب، یکی از مقامات سابق سازمان غذا و داروی آمریکا، روز یکشنبه در برنامه تلویزیونی «فیس د نیشن» (Face the Nation) که از شبکه سی‌بی‌اس آمریکا پخش می‌شود در مورد یافته‌های جدید مرکز کنترل و پیشگیری بیماری صحبت کرد و گفت که مصونیت سه ماهه بعد از بهبود یافتن از کووید۱۹ حتمی است.

او گفت: «ولی این احتمال وجود دارد که شما برای یک دوره طولانی تر، چیزی بین ۶ تا ۱۲ ماه، مصونیت پیدا کنید. این موضوع خیلی متغیر خواهد بود. برخی از افراد ممکن است مصونیتی کوتاه‌‌مدت‌تر و برخی کمی طولانی‌تر پیدا کنند. ... این افراد حداقل تا سه ماه یا حتی بیشتر از این مدت زمان دوباره به بیماری مبتلا نخواهند شد.»

هرچند دکتر گاتلیب هشدار داد که ویروس بیماری کووید۱۹ بدون دلیل ویروس کرونای نوپدید نامیده نشده است، و هنوز خیلی چیزها در مورد این ویروس هست که پزشکان در مورد آن اطلاعی ندارند.

با بیش از ۱۷۰ هزار مورد مرگ و میر از ویروس کرونا در آمریکا، مؤسسه سنجش و ارزیابی سلامت دانشگاه واشنگتن پیش بینی می کند که تا اول ماه سپتامبر این شمار به ۱۸۶ هزار نفر و تا اول دسامبر سال جاری نیز به بیش از ۳۹۰ هزار نفر برسد.

مقامات بهداشت آمریکا هنوز نتوانسته‌اند همه مردم را به پوشیدن ماسک صورت و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی متقاعد کنند.

یک پژوهش جدید نشان می دهد که ذرات آلوده به ویروس کرونا می‌تواند تا فاصله ۴.۸ متر از فرد مبتلا به اطراف پخش شود.

به گفته پژوهشگران، فاصله دو متری توصیه شده، که در رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در سراسر جهان مورد قبول قرار گرفته است، در واقع «حس امنیت کاذب» در مردم به وجود می‌آورد و در نتیجه آن گروه‌های بزرگتر و بیشتری از مردم را در معرض ابتلا به بیماری کووید۱۹ قرار می‌دهد.

این پژوهش که توسط بیمارستان «هلث شندز» دانشگاه فلوریدا انجام شده، هنوز مورد داوری همتا قرار نگرفته است.

XS
SM
MD
LG