لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۱

ناسا می‌گوید که سال گذشته میلادی ۶۴ میلیارد دلار برای اقتصاد آمریکا درآمدزایی داشته است


آرشیو - پرتاب موشک از ایستگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال، فلوریدا، آمریکا
آرشیو - پرتاب موشک از ایستگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال، فلوریدا، آمریکا

بخش انگلیسی صدای آمریکا - ناسا روز جمعه ۴ مهر، اولین نتایج مطالعه تاثیر گسترده اقتصادی این آژانس فضایی را منتشر کرد. این مطالعه نشان می‌دهد که این سازمان دولتی آمریکا در سال ۲۰۱۹ بیش از ۶۴ میلیارد دلار برای اقتصاد ایالات متحده درآمدزایی داشته است.

در این گزارش، که در وبسایت رسمی ادارهٔ کل ملی هوانوردی و فضای آمریکا، ناسا، منتشر شد آمده است، فعالیت‌های این سازمان در طول سال ۲۰۱۹ از بیش از ۳۱۲ هزار شغل در سراسر آمریکا حمایت کرده، و از طریق پرداخت مالیات‌ فدرال، و مالیات های ایالتی و محلی، حدود ۷ میلیارد دلار برای دولت سود ایجاد کرده است.

ناسا می‌گوید این پژوهش را برای درک بهتر مزایایی که فعالیت‌های این سازمان برای اقتصاد آمریکا داشته، و نیز نشان دادن بازپرداخت هزینه سرمایه‌گذاری شده توسط دولت فدرال انجام داده است.

آرشیو - جیم برایدنستاین، مدیر ناسا
آرشیو - جیم برایدنستاین، مدیر ناسا

جیم برایدنستاین، مدیر ناسا، گفت که این مطالعه با ارائه یک سری ارقام و داده‌های لازم نشان می‌دهد که مالیات مردم آمریکا، که حدود نیم درصد آن در این سازمان سرمایه‌گذاری می شود، هم برای کشور سود اقتصادی به همراه داشته و هم موجب تقویت آن از طریق پیشرفت‌‌های علمی و فناوری شده است.

این مطالعه نشان می‌دهد که تمام ایالت‌های آمریکا و پایتخت کشور در سال ۲۰۱۹ از فعالیت‌های ناسا بهره مند شدند که در این میان ۴۳ ایالت به میزان ۱۰ میلیون دلار یا بیشتر و ۸ ایالت نیز یک میلیارد دلار یا بیشتر بهره اقتصادی برده‌اند.

تجزیه و تجلیل اخیر همچنین نشان می‌دهد که برنامه «ماه به مریخ» ناسا به تنهایی ۱۴ میلیارد دلار بازده اقتصادی و ۱.۵ میلیارد دلار درآمد مالیاتی داشته، و از ۶۹ هزار شغل حمایت کرده است. بنا بر این بررسی، انتظار می رود که این ارقام در سال آینده به دو برابر افزایش یابد.

هدف از برنامه «ماه به مریخ» ناسا، قدم گذاشتن دوباره انسان بر سطح ماه و استفاده از این کره به عنوان پایگاه ماموریت‌های زمین به مریخ و دیگر نقاط در فضا است.

تجزیه و تحلیل تاثیر اقتصادی اخیر این سازمان همچنین نشان داده است که ناسا از سال ۱۹۷۶ تاکنون بیش از ۲ هزار فناوری تازه ارائه داده است.

XS
SM
MD
LG