لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۳

یک روز پس از هشدار نهادهای امنیتی آمریکا، گوگل جزئیاتی از کارزار مخرب سایبری مرتبط با ایران را اعلام کرد


ساندار پیچای مدیرعامل گوگل
ساندار پیچای مدیرعامل گوگل

گوگل اعلام کرد که یک کارزار انتشار اطلاعات گمراه‌کننده مرتبط با ایران، حساب‌های «جی‌‌میل» ۲۵ هزار کاربر را هدف قرار داده است.

به گزارش «بیزنس اینسایدر» در روز پنجشنبه ۱ آبان، گوگل این مطلب را پس از آن اعلام کرد که مقامات اطلاعاتی آمریکا گفتند ایران سعی کرده است که پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا امسال، «افکار عمومی را تحت تاثیر قرار دهد.»

شرکت گوگل گفت که تنها ۱۰ درصد از این ایمیل‌های ارسال شده به حساب‌های «جی‌‌میل» (سرویس ایمیل گوگل) از سیستم فیلتر هرزنامه گوگل عبور کرد.

گوگل گفت این شرکت و دیگران شواهدی دیده‌اند که یک عملیات مرتبط با ایران طی ۲۴ ساعت گذشته ایمیل‌های غیرمعتبری را به افراد در آمریکا فرستاده است.

جان رتکلیف، مدیر اطلاعات ملی آمریکا، و کریستوفر ری، مدیر اف‌بی‌آی، چهارشنبه شب در واشنگتن طى یک کنفرانس خبری اعلام کردند که ایران و روسیه اطلاعات ثبت نام رأی دهندگان را با نیت دخالت در انتخابات نوامبر به دست آورده‌اند.

آقای رتکلیف گفت: «مى خواهيم مردم را آگاه كنيم که دو بازیگر خارجی – ایران و روسیه – را شناسایی کرده‌ایم که دست به اقدامات مشخصی برای تاثیرگذاری بر افکار عمومی مرتبط با انتخابات ما زده‌اند.» او افزود: «ما تایید ‌كرده‌ايم که برخی اطلاعات ثبت‌نام رأی دهندگان از سوی ایران و روسیه به طور جداگانه کسب شده است.»

مدیر اطلاعات ملی گفت: «ما قبلا شاهد ‌اين بوده‌ايم كه ایران ایمیل‌های جعلی به منظور ارعاب رأی دهندگان، برانگیختن ناآرامی اجتماعی و تخریب پرزیدنت ترامپ ارسال می‌کند.»

XS
SM
MD
LG