لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۹

گزینه جدید «نقشه گوگل» برای دوران کرونا


A man using a mobile phone walks past Google offices, Monday, Dec. 17, 2018, in New York. (AP Photo/Mark Lennihan)
A man using a mobile phone walks past Google offices, Monday, Dec. 17, 2018, in New York. (AP Photo/Mark Lennihan)

شرکت «گوگل» روز دوشنبه اعلام کرد که به زودی از طریق سرویس «گوگل مپ» یا نقشه گوگل، هشدارهایی را درباره بیماری کووید ۱۹ ارائه خواهد کرد.

به نوشته شبکه خبری «سی ان بی سی»، این گزینه جدید، که ممکن است در هنگام رانندگی یا استفاده از وسایل نقلیه عمومی مورد استفاده قرار گیرد، در هفته‌های آینده از طریق «نقشه گوگل» برای گوشی‌های هوشمند «آیفون» و نیز سیستم اندروید در دسترس خواهد بود.

افرادی که می‌خواهند برای انجام آزمایش یا تست ویروس کرونا به مراکز پزشکی یا سایر مکان‌های ارائه دهنده چنین خدماتی بروند، می‌توانند از طریق این گزینه اطلاعات لازم درباره محل مورد نظر را دریافت کنند تا به این ترتیب ضمن مراجعه به مناسب‌ترین محل، از ازدحام بیش از حد در یک مکان نیز جلوگیری شود.

انجام این آزمایش‌ها در برخی از ایالت‌ها هنوز با چالش هایی همراه است و متقاضیان، نیاز به تعیین وقت قبلی، معرف، یا توصیه پزشک دارند. این اطلاعات در کشورهایی چون آمریکا، اندونزی، اسرائیل، فیلیپین، و کره جنوبی در دسترس خواهد بود.

گوگل همچنین اعلام کرد که این برنامه جدید، کاربران را از وجود پست بازرسی بیماری کووید ۱۹ در مسیر آگاه می کند؛ این گزینه در مرزهای آمریکا، کانادا، و مکزیک ارائه می‌شود.

اگر به دلیل این پست بازرسی، ترافیک یا ازدحامی در مسیر ایجاد شده باشد، نقشه گوگل، کاربران را مطلع خواهد کرد و در صورت امکان، مسیرهای جایگزینی را پیشنهاد می کند.

در عین حال این برنامه اطلاعاتی درباره ترانزیت و وسایل نقلیه عمومی را که تحت تأثیر محدودیت های بیماری کووید ۱۹ قرار گرفتند نیز ارائه می کند. این گزینه در کشورهایی مانند آرژانتین، استرالیا، بلژیک، برزیل، کلمبیا، فرانسه، هند، مکزیک، هلند، اسپانیا، تایلند، انگلستان، و آمریکا در دسترس کاربران است.

XS
SM
MD
LG