لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۱۴

سازمان غذا و داروی آمریکا یکی از شرایط اصلی برای تایید واکسن کووید۱۹ در آینده را حذف کرد


ساختمان دفتر مرکزی سازمان غذا و داروی امریکا در شهر سیلور اسپرینگ مریلند، حومه شهر واشنگتن (عکس از آرشیو)
ساختمان دفتر مرکزی سازمان غذا و داروی امریکا در شهر سیلور اسپرینگ مریلند، حومه شهر واشنگتن (عکس از آرشیو)

بخش انگلیسی صدای آمریکا - همزمان با تلاش ایالات متحده آمریکا برای واکسیناسیون هر چه زودتر ۳۰۰ میلیون جمعیت خود در بحبوحه شرایط نامناسب آب و هوایی و سرمای غیرمنتظره زمستانی در جنوب و میانه غرب آمریکا که توزیع واکسن را به تعویق انداخته است، سازمان غذا و داروی آمریکا مجموعه دستورالعمل‌های جدیدی را صادر کرده است که بر اساس آن یکی از شرایط کلیدی برای تایید واکسن کووید۱۹ حذف می‌شود.

سازمان غذا و داروی آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که شرکت های داروسازی دیگر نیازی ندارند که روی واکسن‌های از قبل تایید‌شده، دور تازه‌ای از آزمایش‌های بالینی گسترده را با حضور هزاران داوطلب برای سنجش میزان ایجاد مصونیت در مقابل سویه‌های جدید ویروس کرونا انجام دهند.

این سازمان دولتی گفت که شرکت‌های داروسازی می توانند فرایند مشابهی را که برای تست واکسن‌های سالانه آنفلوآنزا از آن استفاده می شود، برای سنجش اثربخشی واکسن‌های به‌روز شده ویروس کرونا به کار گیرند.

این فرایند شامل تست واکسن بر روی گروه کوچکی از داوطلبان، و مقایسه آن با واکسن اصلی در ایجاد مصونیت در یک فرد است.

سازندگان دارو به روز کردن واکسن‌های کنونی خود را که ممکن است در مقابل سویه‌های جدید ویروس کرونا مصونیت به وجود نیاورند، شروع کرده‌اند. سویه‌های جدید تاکنون در بریتانیا، آفریقای جنوبی، و برزیل شناسایی شده‌‌اند.

دستورالعمل های جدید سازمان غذا و دارو در همان روزی منتشر شد که تلفات ناشی از همه‌گیری کرونا در آمریکا از مرز نیم میلیون نفر گذشت. این نخستین بار است که یکی از کشورهای جهان در طول ۱۴ ماه همه‌گیری، به چنین نقطه عطف دلخراشی رسیده است.

XS
SM
MD
LG