لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۹

کارکنان مشاغل ضروری و افراد ۷۵ سال به بالا در گروه دوم دریافت واکسن کرونا در آمریکا هستند


تزریق واکسن به یکی از ساکنان خانه سالمندان در هارتفورت غربی در ایالت کنتیکت آمریکا
تزریق واکسن به یکی از ساکنان خانه سالمندان در هارتفورت غربی در ایالت کنتیکت آمریکا

بخش انگلیسی صدای آمریکا - یک کمیته کارشناسی در آمریکا سالمندان بالای ۷۵ سال و کارکنان مشاغل ضروری را گروه‌های بعدی مشمول واکسیناسیون کووید۱۹ اعلام کرد.

کمیته مشورتی ایمن سازی وابسته به مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها روز یکشنبه ۳۰ آذر با اکثریت آرا تعیین کرد که افرادی ۷۵ ساله یا پیرتر و کارکنان مشاغل ضروری چون آتش نشانان و معلمان به همراه خانواده‌های آنها، گروه بعدی مشمول تزریق واکسن کرونا هستند.

گروه مشورتی، کارکنان مشاغل غذایی و کشاورزی، مدارس، پست دولتی، حمل و نقل عمومی، سوپرمارکتها و صنایع را نیز شامل این گروه دانسته است.

این کمیته همچنین تعیین کرد که گروه بعدی (سومین گروه) که شامل واکسیناسیون خواهد شد افراد ۶۴ تا ۷۴ ساله است؛ همچنین افراد ۱۶ تا ۶۴ ساله که شرایط جسمی و سلامتی خاص دارند و ابتلا به کووید۱۹ آنها را در خطر مرگ جدی قرار میدهد؛ مانند مبتلایان به سرطان یا چاقی بیش از حد.

پس از اینکه واکسن کرونا ساخت فایزر و بیوان‌تک تایید شد، این کمیته مشورتی کادر درمانی و ساکنان مراکز نگهداری از سالمندان و ناتوانان را اولویت تزریق آن اعلام کرد و بلافاصله عملیات واکسیناسیون آغاز شد. واکسن تولید شرکت مودرنا نیز در روزهای گذشته به تایید رسید و تزریق آن از روز یکشنبه آغاز شد.

بر اساس اعلام مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها آمریکا در حالیکه تزریق واکسن از هفته گذشته آغاز شده است تا کنون بیش از ۵۵۶ هزار آمریکایی تزریق اولیه را انجام داده اند.

XS
SM
MD
LG