لینکهای قابل دسترسی

پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۰

اپل از آیفون ۱۲ رونمایی کرد؛ گوشی‌های جدید چه ویژگی‌هایی دارند


آیفون۱۲ شرکت اپل با فناوری ۵جی - برگرفته از سایت رسمی اپل
آیفون۱۲ شرکت اپل با فناوری ۵جی - برگرفته از سایت رسمی اپل

شرکت «اپل» این هفته از تازه‌ترین نمونه‌های آیفون خود، که اولین نوع آیفون‌های ۵‌جی یا نسل پنجم برای این غول فناوری است، رونمایی کرد.

به گزارش «ای‌بی‌سی‌ نیوز»، تیم کوک، مدیر اجرایی شرکت اپل، گفت: «نسل بعدی این جا است. امروز آغاز عصر جدیدی برای آیفون است. این لحظه بزرگی برای همه ما است و ما بسیار هیجان زده‌ایم.»

کیان درنس، معاون مدیر فروش شرکت اپل، در یک رویداد مجازی گفت که آیفون ۱۲ با در نظر داشتن فناوری نسل پنجم، یا ۵جی طراحی شده است.

آنچه باید در مورد آیفون۱۲ باید بدانیم:

گزینه‌‌های متنوع

آیفون۱۲ شامل گزینه‌های جدیدی، از جمله نسخه مینی و نسخه حرفه‌ای، است. آیفون۱۲ «پرو» و «پرو مکس» از دوربین پیشرفته‌تری برخوردار است. نسخه پرومکس حتی ۵ برابر زوم اپتیکال بیشتر دارد. به گفته اپل، نسخه‌های «پرو» دارای یک لنز تله‌فوتو هستند که در نور کم عکس بسیار بهتری می‌گیرد.

برگرفته از سایت رسمی اپل
برگرفته از سایت رسمی اپل

اندازه

آیفون۱۲ در مقایسه با آیفون۱۱ (مدل کنونی) ۱۱ درصد باریکتر، ۱۶ درصد سبک‌تر، و ۱۵ درصد کم‌حجم‌تر است.

رنگ

آیفون۱۲ در ۵ رنگ جدید - سیاه، سفید، قرمز، سبز، و آبی - عرضه می‌شود.

سرعت

آیفون۱۲ به تراشه جدید بیونیک آ۱۴، سریع‌ترین تراشه تلفن‌های هوشمند، مجهز است.

برگرفته از سایت رسمی اپل
برگرفته از سایت رسمی اپل

صفحه

این آیفون دارای صفحه «سوپر رتینا اکس‌دی‌آر» است که تصویر را روشن‌تر و با دقت رنگی بیشتر، نشان می‌دهد. همچنین به گفته شرکت اپل، صفحه شیشه‌ای محافظ سرامیکی این گوشی آن را «از همیشه ضدضربه‌تر و با دوام‌تر» کرده است.

قیمت

آیفون۱۲ پرو، با صفحه ۱۵.۵ سانتیمتری، در آمریکا از قیمت پایه ۹۹۹ دلار و آیفون۱۲ پرو مکس، با صفحه ۱۷ سانتیمتری، از قیمت پایه ۱۰۹۹ دلار آغاز می شود.

تاریخ عرضه

پیش سفارش آیفون۱۲ و آیفون۱۲ پرو جمعه، ۲۵ مهر آغاز می شود و از دوم آبان ماه در دسترس خریدان خواهد بود. پیش سفارش برای آیفون۱۲ مینی و آیفون۱۲ پرو مکس از ۱۶ آبان آغاز خواهد شد و از ۲۳ آبان به فروشگاه‌ها خواهد آمد.

آن چه در جعبه نمی‌آید

آیفون۱۲ بدون شارژر و هدفون می آید؛ اقدامی که به گفته شرکت اپل با هدف کاهش زباله انجام شده است، چرا که بسیاری از مردم از قبل این ابزار را در اختیار دارند. هرچند برخی معتقدند که دلیل این کار این است که خریدن جداگانه این ابزار برای شرکت اپل سود بیشتری خواهد آورد.

XS
SM
MD
LG