لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۳۷

گزارش یکی از روزنامه‌های تهران از برخورد «خشونت‌بار یگان ویژه» در سوسنگرد: «اتفاقاتی که نباید رخ می‌داد»


تصویر گرفته شده از یکی از ویدئوهای پنجمین شب پیاپی اعتراضات سراسری نسبت به بی‌آبی در خوزستان
تصویر گرفته شده از یکی از ویدئوهای پنجمین شب پیاپی اعتراضات سراسری نسبت به بی‌آبی در خوزستان

پنجمین شب پیاپی اعتراضات سراسری مردم خوزستان نسبت به بی‌آبی و نبود مدیریت کارآمد برای حل این بحران در حالی دوشنبه شب ادامه یافت که بر اساس گزارش‌ها در شهرهای مختلف تیراندازی‌های مکرر مشاهده و شنیده شده است.

بنا بر ویدئوهای ارسال‌شده از سوی مخاطبان برای صدای آمریکا و همچنین منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی، روز و شب دوشنبه، ۲۸ تیر، دست‌کم در شهرهای اهواز، سوسنگرد، حمیدیه، شوشتر، اندیمشک، و رامهرمز تظاهرات و اعتراضات نسبت به نبود آب آشامیدنی و کشاورزی و خشک شدن محیط زیست جلگه خوزستان، در جریان بود.

در این میان، روزنامه اعتماد که در تهران چاپ می شود در شماره روز سه شنبه خود با اشاره به حضور یگان ویژه و برخورد با معترضان نوشته است: «دیشب هم که یگان ویژه وارد شد کسی نیامد پادرمیانی کند که به خشونت نکشد. اتفاقاتی افتاد که نباید رخ می داد.»

اعتماد در تشریح این اتفاق ها نوشته است: «متاسفانه یگان ویژه که وارد شهرستان شد برخورد کردند که متاسفانه منجر به برخورد فیزیکی و تیراندازی شد. از گاز اشک‌آور هم استفاده کردند.»

در جریان اعتراضات گسترده مردم خوزستان به بی‌آبی، تاکنون دست‌کم دو تن از معترضان کشته و تعدادی زخمی و بازداشت شده‌اند.

همچنین، در حالی که مقام‌های محلی، دولتی و قضایی در روزهای گذشته وعده داده اند که مشکلات کم آبی در خوزستان را به سرعت حل خواهند کرد، اعتماد از قول یک خبرنگار در سوسنگرد نوشته است: «هیچ مسئول استانی، کشوری یا حتی شهرستانی نیامده تا با مردم ابراز همدردی کند و این مردم را آرام کند.»

در خبری دیگر، سحر تاجبخش، رئیس سازمان هواشناسی کشور به خبرگزازی کار ایران، ایلنا گفته است این سازمان سال گذشته نسبت به وجود کم آبی در مناطق جنوبی ایران به مسئولان هشدار داده بود.

خانم تاجبخش گفته است «زیرساخت‌های قابل ملاحظه» در سازمان هواشناسی برای مدیریت «شرایط بسیار سخت» وجود ندارد.

XS
SM
MD
LG