لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۰

مایکل دورَن: پرزیدنت ترامپ می‌داند که ایران فقط در صورت درک قدرت آمریکا حاضر به معامله می‌شود


مایکل دورَن، کارشناس ارشد اندیشکده هادسون / عکس از یوتیوب NUFDI
مایکل دورَن، کارشناس ارشد اندیشکده هادسون / عکس از یوتیوب NUFDI

مایکل دورَن، کارشناس ارشد اندیشکده هادسون، در میزگردی در مورد سیاست آمریکا در قبال ایران گفت که پرزیدنت ترامپ می‌‌داند ایران تنها زمانی معامله می‌کند که به خوبی به برتری قدرت آمریکا پی ببرد.

مایکل دورَن در این میزگرد مجازی که روز چهارشنبه ۱۲ شهریور در واشنگتن برگزار شد گفت: «[جمهوری اسلامی] برای تخریب نظام آمریکا تلاش می‌کند. آن‌ها [رژیم ایران] می‌تواند حتی در تضادهای آمریکا در مورد نقشش در خاورمیانه، فرصتی را که ممکن است به آن‌ها اجازه دهد قدرت برتر در خلیج فارس باشند، حس کنند. ... آن‌ها از عقب‌نشینی ما از عراق و ضعف عراق، می‌توانند ببینند که این برای آن‌ها، به رغم تمامی ضعف‌هایی که دارند، یک فرصت است.»

آقای دورن افزود: «واقعیت این است که آن استراتژی (در دوران اوباما) نمی‌توانست به مهار جمهوری اسلامی ایران بیانجامد؛ نمی توانست این رژیم کریه، متجاوز و چندش‌آور را مهار کند. این مفهوم دشواری برای درک نیست؛ از آغار روابط بین الملل همیشه همینطور بوده است و موضع امروزه ما یک موضع کاملا قابل توجیه است.»

گروه «اتحادیه ملی برای دموکراسی در ایران» این میزگردی مجازی را برگزار کرد. «اتحادیه ملی برای دموکراسی در ایران» خود را یک گروه «غیر انتفاعی» و «غیرحزبی» معرفی می‌کند که از فعالان آمریکایی ایرانی‌تباری تشکیل شده است که برای تحقق عدالت، دموکراسی، و برابری در ایران مبارزه می‌کنند.

XS
SM
MD
LG