لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۳

استقبال «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» از اقدام دولت پرزیدنت ترامپ در بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی


 جوزف لیبرمن (راست)، رئیس هیأت مدیره، و مارک والاس، مدیر عامل سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای»
جوزف لیبرمن (راست)، رئیس هیأت مدیره، و مارک والاس، مدیر عامل سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای»

سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» از اقدامات دولت پرزیدنت ترامپ برای بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی استقبال کرد.

سناتور پیشین جوزف لیبرمن، مدیر سازمان «اتحاد علیه ایران هسته‌ای»، و مارک والاس، مدیر عامل این سازمان، روز دوشنبه ۳۱ شهریور در بیانیه‌ای ضمن تقدیر از اقدام دولت پرزیدنت ترامپ در مقابله با اقدامات جمهوری اسلامی، نوشته‌اند: «امروز به لطف رهبری ایالات متحده، جهان امن‌تر است. این در حالی است که متأسفانه دیگر اعضای دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد، بحرانی را ایجاد کرده‌اند که [آن شورا] را به شدت تضعیف می‌کند. آنها بیش از آن که واقعیت تهدیدهای موجود را درک کنند، بر ایده برجام [برنامه جامع اقدام مشترک] تمرکز کرده‌اند.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «رژیم [حاکم بر ایران] همچنان به اجرای حکومت ترس و وحشت خود در سراسر منطقه و فرای آن ادامه می‌دهد. اعمال مجدد تحریم‌ها علیه ایران، و دائمی بودن تحریم تسلیحاتی، برای مقابله با توانایی ایران در مسلح کردن گروه‌های نیابتی تروریستی آن، امری ضروری است. ایران باید از توانایی خرید تانک، سامانه‌‌های موشکی، و سایر موادی که در تحریم تسلیحاتی مشخص شده است، محروم باشد.»

در بیانیه نهاد «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» همچنین آمده است: «زمان آن فرا رسیده است که به جای [منفعت‌‌طلبی] صلح را در اولویت قرار دهیم و حول کارزار فشار حداکثری متحد شویم. دوره اقدامات ناکافی، توافق‌های به شدت معیوب، و عذر و بهانه‌ها به پایان رسیده است. ما باید برای حفظ امنیت بین‌المللی، به تحریم اقتصادی ایران متعهد باشیم.»

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، روز دوشنبه در بیانیه جدیدی،‌ از اعمال محدودیت‌های جدیدی بر تلاش‌های هسته‌ای، موشکی بالستیک، و تسلیحات متعارف ایران خبر داد.

همچنین مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، و سایر مقامات ارشد دولت آمریکا در یک کنفرانس خبری درباره بازگشت تحريم‌هاى سازمان ملل متحد عليه جمهوری اسلامی گفتند که آمریکا هرگز اجازه دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را نخواهد داد.

XS
SM
MD
LG