لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۴

تحریم پنج نفر به دلیل ارتباط جمهوری اسلامی و القاعده؛ مایک پمپئو: از دیگر کشورها می‌خواهیم برای قطع پیوند القاعده با ایران اقدام کنند


مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا
مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده پنج نفر را به دلیل ارتباط میان جمهوری اسلامی ایران و گروه تروریستی القاعده در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.

براساس بیانیه وزارت خارجه ایالات متحده، مایک پمپئو همزمان با اعلام این تحریم‌ها گفت: «امروز، ما توجه همه را به ماهیت رابطه ایران و القاعده جلب می‌کنیم و برای در هم‌ شکستن القاعده و پیوندهای آن با ایران اقدامات لازم را انجام می‌‌دهیم. ما از همه کشورها می‌خواهیم که - برای منافع کشورهایمان و جهان آزاد - همین کار را انجام دهند.»

پنج فرد تحریم شده عبارتند از: محمد ابطای مشهور به عبدالرحمان المغربی و سلطان یوسف حسن العارف، رهبران القاعده مستقر در ایران؛ و اسماعیل فؤاد رسول احمد، فؤاد احمد نوری علی الشیخان، و نیامت حما رحیم حما شریف، رهبران گردان‌های کردی القاعده که ‌یک گروه مرتبط با القاعده است و در مرز میان ایران و عراق فعالیت می‌کند.

این وزارتخانه همچنین در حال تبلیغ مجدد پیشنهاد پاداش برای اطلاعات مربوط به سه رهبر ارشد دیگر القاعده است. از جمله آن افراد می‌توان به سیف العدل و یاسین السوری، از رهبران اصلی ساکن ایران گروه تروریستی القاعده، اشاره کرد.

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، روز سه شنبه ۲۳ دی در باشگاه ملی خبرنگاران در واشنگتن با اشاره به اسناد تازه منتشر شده، گفت که جمهوری اسلامی ایران پایگاه جدید گروه تروریستی القاعده است.

XS
SM
MD
LG