لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۱۰

چهار شهروند آمریکا به توطئه برای فروش نفت ایران متهم شدند


عکس آرشیوی است
عکس آرشیوی است

دادگستری ایالات متحده با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که علیه چهار شهروند ایالات متحده در ارتباط با توطئه برای فروش نفت تحریم شده ایران، اعلام جرم شده است.

در این بیانیه آمده است که جان دمرز، دستیار دادستان کل در امور امنیت ملی، و ویلیام مک‌سوین، دادستان آمریکا در حوزه شرق پنسیلوانیا، روز چهارشنبه پنجم شهریور اعلام کردند که چهار شهروند ایالات متحده به توطئه، نقض تحریم‌های ایران، و توطئه برای پولشویی براساس تلاش آن‌ها برای معامله نفت تحریم شده ایران متهم هستند.

او افزود که متهمان برای مخفی کردن فعالیت‌های غیرقانونی خود از شرکت‌های صوری، رشوه، و اسناد جعلی استفاده می‌کردند.

براساس این گزارش مشخصات این متهمان، نیکلاس هوان ۳۴ ساله از نیویورک، ژنیو وانگ ۳۹ ساله از دالاس (ایالت تگزاس)، رابرت تویتز ۳۰ ساله از دالاس، و دنیل ری لین ۳۹ ساله از مکینی (ایالت تگزاس) اعلام شده است.

در این بیانیه تاکید شده است که آمریکا همچنان با استفاده از تمام ابزارهای خود جهت شناسایی و جلوگیری از تلاش‌های افراد برای نقض تحریم‌های آمریکا استفاده خواهد کرد، چرا که «چنین اقداماتی به امنیت ملی آمریکا ضربه وارد می‌کند.»

دادگستری ایالات متحده اعلام کرد که اقدامات این متهمان از ماه مه ۲۰۱۹ آغاز شده بود و تا فوریه ۲۰۲۰ که بازداشت شدند، ادامه داشته است. همچنین این افراد متهم‌ هستند که قصد داشتند با فروش ماهانه دو محموله نفتی ایران، به سودی ۲۸ میلیون دلاری برسند.

براساس این گزارش این متهمان در صورت مجرم شناخته شدن، ممکن است به مجازات ۴۵ سال زندان و ۱.۷۵ میلیون دلار جریمه نقدی محکوم شوند.

XS
SM
MD
LG