لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۰۴

سخنگوی دولت روحانی: نباید برای ادامه تحریم‌ها «بهانه» داد


آرشیو

سخنگوی دولت جمهوری اسلامی ایران می‌‌گوید که نباید برای «استمرار تحریم» به تحریم‌کنندگان «بهانه» داد. علی ربیعی، روز سه‌شنبه ۵ مرداد، سال‌های گذشته را به عنوان «سال‌های گذار» و «حیاتی» دانست و گفت که «آثار حاد» تحمل سه سال پرفشار اقتصادی در اثر تحریم در چند ماه گذشته بر زندگی مردم «مشهودتر» شده است.

پیش‌تر، سخنگوی دولت حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران اعلام کرده بود که شورای عالی امنیت ملی «تفاهم‌های اولیه» برای رفع تحریم‌ها را رد کرده است.

حسن روحانی نیز ماه گذشته در سخنانی از نبودن هماهنگی میان قوای سه گانه برای حل و فصل پرونده‌هایی مانند تحریم‌های هسته‌ای ابراز ناخشنودی کرد.

او روز چهارشنبه ۱۶ تیر گفت تهران می تواند همین هفته تصمیم بگیرد که تحریم‌ها لغو شود یا اینکه «ماه ها ادامه پیدا کند.»

به گزارش ایسنا، روحانی در جلسه هیات دولت با انتقاد از ناهماهنگی میان قوای سه گانه جمهوری اسلامی گفت لغو تحریم‌ها «دست خودمان است و می‌توانیم همین هفته تصمیم بگیریم که آن را تمام کنیم.»

مقامات ایران پیشتر کشورهای دیگر را عامل ادامه تحریم‌ها عنوان کرده‌ بودند اما با نزدیک شدن به پایان عمر دولت فعلی، نهادها‌ی مختلف در داخل کشور را باعث برداشته نشدن تحریم‌ها معرفی می‌کنند.

تاکنون شش دور از مذاکرات احیای برجام در وین انجام گرفته است و مقامات ایران به طرف‌های مذاکره کننده در وین گفته‌اند که تا روی کار آمدن ابراهیم رئیسی، مذاکرات ادامه پیدا نمی‌کند.

XS
SM
MD
LG