لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۶

قوه قضاییه ایران می گوید ۸ نفر در آبفای خوزستان به اتهام «اختلاس، ارتشاء و کلاهبرداری» بازداشت شدند


بی آبی در خوزستان. آرشیو
بی آبی در خوزستان. آرشیو

سخنگوی قوه قضاییه ایران می‌گوید ۸ نفر در شرکت آبفای خوزستان به اتهام «تشکیل شبکه اختلاس، ارتشاء و کلاهبرداری بازداشت شدند که برخی با قرار وثیقه آزاد هستند و پرونده در حال تحقیقات مقدماتی است.»

به گزارش خبرگزاری «صدا و سیما» ذبیح اله خدائیان روز سه شنبه ۹ شهریور گفت: «سوء استفاده‌هایی در بحث قرارداد‌هایی که شرکت آبفا با پیمانکار داشت صورت گرفته که در خصوص طرح خرید تجهیزات سخت و نرم افزاری شرکت آبفا بوده است.»

به گفته این مقام قضایی، «درباره طرح مناقصه احداث تصفیه خانه برای شهر‌های آبادان، خرمشهر، ماهشهر، شادگان و بندرامام» که به گفته او قرار بود ظرف سه سال به پایان برسد «شاهد صورتحساب‌های غیرواقعی بودیم و ... این طرح پس از ۶ سال هنوز به اتمام نرسیده و بخشی از این پول‌ها و ارز‌ها، سوء استفاده شده است.»

دادستان اهواز هم ماه گذشته گفته بود مدیرعامل سابق آبفا در خوزستان بازداشت شده است. عباس حسینی پور، دادستان اهواز ۱۰ مرداد گفت در جریان قراردادهای خرید تجهیزات در شرکت آبفا استان خوزستان تخلف شده است و کارکنان فعلی و سابق شرکت آب و فاضلاب این استان با برخی پیمانکاران تبانی کرده‌اند. او گفت دستکم چهار نفر از جمله «مدیرعامل سابق شرکت آبفا» بازداشت شده‌اند.

خبر این بازداشت‌ها پس از اعتراضات گسترده به وضعیت کم‌آبی در استان خوزستان صورت می‌گیرد.

تابستان امسال استان‌های مختلف ایران شاهد اعتراضات گسترده به وضعیت کم‌آبی در استان خوزستان بود که با بازداشت شماری از معترضان و حتی کشته شدن تعدادی از آنها همراه بود.

سازمان عفو بین‌الملل در جریان اعتراض ها با انتشار بیانیه ای اعلام کرد نیروهای امنیتی ایران از سلاح جنگی علیه معترضان استفاده کرده اند.

XS
SM
MD
LG