لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۴۸

یک ناوشکن آمریکایی به یک شناور ایرانی که در وضعیت اضطراری درخواست کمک کرده بود، غذا و آب داد


 USS Winston S. Churchill help Iranians
USS Winston S. Churchill help Iranians

بنا بر اعلام «نیروهای دریایی ترکیبی»، ناوشکن مجهز به موشک‌های هدایت شونده یو.اس.اس وینتسون اس. چرچیل (دی‌دی‌جی ۸۱) نیروی دریایی ایالات متحده، روز پنجشنبه ۲۴ مهر در دریای عرب به یک شناور موتوری ایرانی که اعلام وضعیت اضطراری کرده بود، کمک کرد.

پس از آن که شناور ایرانی با استفاده از نور چشمک‌زن پیام داد که در شرایط اضطراری قرار دارد، ناوشکن یو.اس.اس وینتسون اس. چرچیل نیروی دریایی آمریکا، که در قالب «نیروهای دریایی ترکیبی» فعالیت می‌کند، به خدمه این شناور ایرانی غذا و آب داد.

فیلمی از کمک‌رسانی ناوشکن آمریکایی به شناور ایرانی در دریا
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00
دانلود

بنا بر این گزارش، در پی برقراری رابطه رادیویی خدمه شناور ایرانی توضیح دادند که موتور شناور آنها به دلیل از کار افتادن باتری آن روشن نمی‌شد و ذخیره غذا و آب آنها تمام شده بود.

«نیروهای دریایی ترکیبی» (سی‌ام‌اف) یک همکاری دریایی چند ملیتی است که برای مقابله با عوامل غیرقانونی غیر‌دولتی فعال در دریاهای آزاد با هدف ارتقاء امنیت، ثبات، و رفاه در خلیج فارس، دریای سرخ، خلیج عدن، اقیانوس هند، و دریای عمان فعالیت می‌کند.

در این بیانیه آمده است که تیمی از ناوشکن چرچیل، با استفاده از یک قایق بادی به لنج ایرانی رفت و پس از انجام بررسی های اولیه به آنها غذا و آب رساند. همچنین پس از آن که مشخص شد ناوشکن چرچیل نوع باتری مورد نیاز شناور ایرانی را ندارد، از گارد ساحلی عمان درخواست کمک بیشتر کرد.

ناوشکن چرچیل تا زمان رسیدن نیروهای عمانی برای کمک بیشتر به شناور ایرانی، در محل ماند.

به گفته «نیروهای دریایی ترکیبی»، خدمه ناوشکن چرچیل به شدت تدابیر مربوط به جلوگیری از شیوع ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹) نظیر فاصله‌گذاری اجتماعی و پوشیدن ماسک و دستکش را رعایت کردند.

XS
SM
MD
LG