لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۲

مقامات ایران برای تولید «دستگاه‌های اکسیژن ساز» خواستار صرفه‌جویی در مصرف برق شدند


کرونا در ایران. آرشیو
کرونا در ایران. آرشیو

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران، روز دوشنبه ۱۸ مرداد از وزارت صنعت، معدن و ‌تجارت خواست با همکاری وزارتخانه های بهداشت، نفت و نیرو برای «تامین اکسیژن و دستگاه‌های اکسیژن ساز مورد نیاز مراکز درمانی سراسر کشور» اقدام کند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، آقای رحمانی فضلی این درخواست را با توجه به «گزارش تعدادی از استانداران کشور، مبنی بر کمبود اکسیژن و دستگاه های اکسیژن ساز در برخی از بیمارستان های کشور» مطرح کرد.

همزمان، مدیر عامل شرکت توانیر از مردم خواست با صرفه جویی در مصرف برق به «تامین برق صنایع فولادی» کمک کنند تا فعالیت این صنایع برای تولید دستگاه‌های اکسیژن ساز متوقف نشود.

به گفته محمدحسن متوالی زاده، «امسال سال بسیار سختی برای صنعت برق بود» زیرا به گفته او «گرما و خشکسالی بی سابقه و مصرف بالای برق چالش‌های زیادی» برای وزارت نیرو و مصرف کنندگان ایجاد کرد.

در خبری دیگر، مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق، میزان مصرف برق در روز یکشنبه را ۶۵ هزار و ۷۰۰ مگاوات اعلام کرد. به گفنه مصطفی رجبی مشهدی، این میزان سال گذشته در چنین روزی «۵۵ هزار و ۵۰۰ مگاوات بود.»

آقای رجبی مشهدی، افزایش مصرف برق را «ناشی از افزایش دما و استخراج غیرمجاز رمزارز» عنوان کرد.

صدای آمریکا پیش از این در گزارش هایی به وجود رد پای سپاه پاسداران و همچنین شرکت‌های چینی در مصرف برق ایران برای استخراج رمزارزها اشاره کرده بود.

XS
SM
MD
LG