لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۲

دادستان اهواز می‌گوید مدیرعامل سابق آبفا در خوزستان بازداشت شد


مقامات قضایی ایران از اعلام تعداد بازداشت شدگان در اعتراض به بی آبی خودداری کرده اند
مقامات قضایی ایران از اعلام تعداد بازداشت شدگان در اعتراض به بی آبی خودداری کرده اند

در پی اعتراضات گسترده در استان‌های مختلف ایران به وضعیت کم‌آبی در استان خوزستان، دادستان اهواز می‌گوید مدیرعامل سابق آبفا در خوزستان بازداشت شده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، عباس حسینی پور، دادستان اهواز روز یکشنبه ۱۰ مرداد گفت در جریان قراردادهای خرید تجهیزات در شرکت آبفا استان خوزستان تخلف شده است و کارکنان فعلی و سابق شرکت آب و فاضلاب این استان با برخی پیمانکاران تبانی کرده‌اند. او گفت دستکم چهار نفر از جمله «مدیرعامل سابق شرکت آبفا» بازداشت شده‌اند.

به گفته حسینی پور، بازداشت‌ها بعد از «تشکیل پرونده قضایی با موضوع شبکه اختلاس، رشاء و ارتشاء، تحصیل مال از طریق نامشروع در شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان» و رسیدگی به آن در «شعبه ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی» صورت گرفته است. او توضیح نداد چرا این بازداشت‌ها پس از اعتراضات گسترده به شرایط کم‌آبی در استان خوزستان اعلام می‌شود.

از سوی دیگر، صادق مرادی، رئیس کل دادگستری استان خوزستان، اعلام کرده که تعدادی از معترضان در خوزستان که بازداشت شده‌اند، آزاد خواهند شد. او همچنین مدعی شد بعضی از معترضان «اتهامات امنیتی دارند» و با آنها به دلیل ارتباط «با معاندین نظام و دشمنان خارجی» برخورد می شود.

مقامات قضایی ایران از اعلام تعداد بازداشت شدگان در اعتراض به بی آبی در خوزستان و مناطق دیگر خودداری کرده اند.

سازمان عفو بین‌الملل در جریان اعتراض ها با انتشار بیانیه ای اعلام کرد نیروهای امنیتی ایران از سلاح جنگی علیه معترضان استفاده کرده اند.

XS
SM
MD
LG