لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۶

مهدی محمودیان، فعال سیاسی دوباره بازداشت شد


مهدی محمودیان، فعال سیاسی در ایران
مهدی محمودیان، فعال سیاسی در ایران

مهدی محمودیان، فعال سیاسی در ایران، که با شکایت سپاه پاسداران به دادگاه احضار شده بود، بازداشت شد.

حسن یونسی، وکیل آقای محمودیان، روز سه شنبه ۱۱ آذر با انتشار پیامی در توئیتر ضمن اعلام این خبر نوشت که آقای محمودیان به اتهام نشر اکاذیب به دادگاه احضار شد و به دلیل معرفی نکردن کفیل، زندانی شد.

دلیل احضار مهدی محمودیان به دادگاه، شکایت معاونت حقوقی و پارلمانی سپاه در پی اعلام خبر شکایت سپاه از مدیران و خبرنگاران ایرنا توسط آقای محمودیان بوده است. او تابستان امسال در توئیتی اعلام کرده بود که سپاه پاسداران از پنج تن از مدیران و خبرنگاران یک خبرگزاری رسمی ایران به دلیل مصاحبه با حبیب الله سیاری، از فرماندهان ارشد ارتش ایران، شکایت کرده است. سیاری در آن مصاحبه از اقدامات تبلیغاتی تبعیض‌آمیز نسبت به ارتش در مقایسه با سپاه انتقاد کرده بود.

احضار و بازداشت آقای محمودیان در حالی صورت گرفت که حسن یونسی در توئیت دیگری با انتشار برگه شکایت سپاه از خبرنگاران و مدیران ایرنا اعلام کرد گفته‌های آقای محمودیان صحت داشته است.

مهدی محمودیان که سال ۱۳۸۸ نیز به دلیل فعالیت های خود بازداشت و زندانی شده بود، مهر ماه امسال به دلیل امضای نامه موسوم به ۷۷ نفر در اعتراض به خشونت‌های آبان ۹۸ و فراخوان گرامیداشت یاد قربانیان انهدام هواپیمای اوکراینی توسط موشک‌های سپاه، به پنج سال زندان محکوم شد.

XS
SM
MD
LG