لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۹

فرزانه انصاری‌فر، خواهر یکی از کشته‌شدگان اعتراضات آبان ماه، بازداشت شد


 فرزانه انصاری‌فر، خواهر یکی از کشته‌شدگان اعتراضات آبان در بهبهان
فرزانه انصاری‌فر، خواهر یکی از کشته‌شدگان اعتراضات آبان در بهبهان

گزارش‌ها حاکی از آن است که فرزانه انصاری‌فر، خواهر یکی از جان‌باختگان اعتراضات آبان سال گذشته در بهبهان، بازداشت شده است.

به نوشته برخی از وبسایت‌های خبری و مشاهدات کاربران شبکه‌های اجتماعی، خانم انصاری‌فر پنج‌شنبه ۲۶ تیر در پی یک تجمع اعتراضی در بهبهان توسط ماموران امنیتی بازداشت شد.

او خواهر فرزاد انصاری‌فر، از کشته‌شدگان اعتراضات آبان سال گذشته در بهبهان، است. خانم انصاری‌فر پیشتر با انتشار پیام‌ها و ویدئوهایی خواستار دادخواهی برای کشته شدن برادرش و مجازات عاملان آن شده بود.

آبان‌ماه گذشته مردم در شهرهای مختلف ایران در اعتراض به گران شدن ناگهانی بنزین به خیابان آمدند. به نوشته خبرگزاری رویترز، با دستور خامنه‌ای حدود ۱۵۰۰ نفر از معترضان کشته شدند. حکومت ایران عوامل سرکوب را مجازات نکرد و به جای آن معترضان را بازداشت و محکوم کرد.

آمریکا می‌گوید جمهوری اسلامی ثروت کشور خود را به جای مردم ایران، صرف حمایت از گروه های تروریستی و بر هم زدن ثبات در خاورمیانه می‌کند. ایالات متحده همچنین بارها فساد مالی نهادینه و غارت دارایی‌های خدادادی ایران توسط وابستگان رژیم حاکم بر این کشور را محکوم کرده و آنها را از جمله عوامل اصلی مشکلات اقتصادی و مالی ایران دانسته است.

XS
SM
MD
LG