لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۲۵

تجمع کارگران هفت تپه در اعتراض به بازداشت همکاران‌شان؛ کارگران بازداشتی اعتصاب غذا کردند


عکس آرشیوی است
عکس آرشیوی است

کارگران نیشکر هفت تپه در اعتراض به ادامه بازداشت چهار نفر از همکاران خود روز سه شنبه ۱۳ آبان ماه، تجمع اعتراضی برپا کردند.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، با اعلام این خبر در کانال تلگرامی خود اعلام کرد که کارگران در اعتراض به بازداشت غیرقانونی ابراهیم عباسی منجزی، مسعود حیوری، حمید مبینی و یوسف بهمنی، برای پنجمین روز در محوطه این شرکت تجمع کردند.

این سندیکا همچنین «هر گونه پرونده سازی، تهدید و ارعاب کارگران» را محکوم کرده و خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط افراد بازداشتی شده است.

پیش از این گزارش شده بود که چهار نفر از کارگران نیشکر هفت تپه پس از حضور در تجمع اعتراضی روز پنجشنبه ۸ آبان ماه توسط نیروهای پلیس بازداشت شدند.

اسماعیل بخشی، فعال کارگری که خود نیز چندی پیش بازداشت شده بود، در یک توئیت از اعتصاب غذای کارگران بازداشتی نیشکر هفت تپه خبر داده و نوشت که این کارگران «در اعتراض به ادامه بازداشت غیر قانونی و عدم رسیدگی به پرونده آنها در دادگستری شهرستان شوش» اعتصاب غذا کرده‌اند.

مقامات جمهوری اسلامی در این سال‌ها با اعتراضات صنفی از جمله اعتراضات کارگران هفت تپه برخوردهای امنیتی داشته‌ و برخی از کارگران معترض و اعضای سندیکای کارگران هفت تپه از جمله علی نجاتی، فعال کارگری، را به زندان‌های طولانی مدت محکوم کرده‌اند.

ایالات متحده بارها برخورد امنیتی ایران با کارگران را محکوم کرده است. حساب کاربری فارسی وزارت خارجه ایالات متحده در توئیتر چندی پیش با انتشار پیامی اعلام کرده بود: «رژیم جمهوری اسلامی با هزینه‌ای که در سوریه کرده است، می‌توانست حقوق کارگران در ایران را پرداخت کند.»

XS
SM
MD
LG