لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۴۹

ادامه برخوردهای امنیتی با نویسندگان در ایران؛ میلاد جنت، مترجم و شاعر، بازداشت شد


میلاد جنت
میلاد جنت

گزارش‌ها حاکی از بازداشت میلاد جنت، مترجم، شاعر، و عضو کانون نویسندگان ایران توسط ماموران امنیتی است.

کانون نویسندگان ایران روز پنجشنبه ۲۶ تیرماه در کانال تلگرامی خود نوشت که میلاد جنت روز سه‌شنبه ۲۴ تیرماه از سوی گروهی از ماموران امنیتی در خانه خود بازداشت شده و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

بنابر این گزارش «ماموران پس از تفتیش کامل خانه بسیاری از وسایل شخصی میلاد از جمله کتاب و لپ تاپ و ... را با خود بردند.»

کانون نویسندگان ایران اعلام کرد که اطلاعات دقیقی از این بازداشت در دست نیست و مشخص نیست کدام نهاد امنیتی این شاعر را بازداشت کرده است.

پیش از این مهدی سلیمی، نویسنده و مترجم اهل اهر، روز سه‌شنبه ۱۷ تیر توسط نیروهای امنیتی در منزل پدری خود بازداشت شده و با هواپیما به تهران و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده بود. جلال سلیمی، برادر وی، در توئیتر خود اعلام کرد که از اتهام و دلیل بازداشت این نویسنده اطلاعی در دست نبوده است.

برخوردهای امنیتی با نویسندگان و شاعران در ایران در حالی ادامه دارد که در ۱۵ خرداد ماه امسال نیز مصطفی بادکوبه‌ای، شاعر و فعال ادبی منتقد ایرانی که پیش از این توسط دادگاه انقلاب به یک سال زندان محکوم شده بود، با مراجعه به دادسرای اوین بازداشت و به زندان منتقل شد.

وزارت خارجه آمریکا بارها برخوردهای خشونت آمیز رژیم جمهوری اسلامی با مردم ایران به بهانه‌های مختلف، از جمله برخورد با آزادی انتخاب نوع پوشش، و نیز نقض مکرر و مداوم حقوق شهروندان ایران توسط عوامل رژیم را محکوم کرده است.

XS
SM
MD
LG