لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۸

نتیجه غارت ثروت ایران توسط رژیم جمهوری اسلامی؛ دانش آموز ۱۱ ساله بوشهری به دلیل فقر خودکشی کرد


School Hanging Suicide
School Hanging Suicide

در شرایطی که هر روز ابعاد تازه‌‌ای از فساد مالی گسترده اشخاص و نهادهای وابسته به رژیم جمهوری اسلامی آشکار می‌شود، و در زمانی که مقامات رژیم آشکارا از حمایت مالی بی‌حد‌و‌حصرشان از گروه‌های تروریستی مانند حزب‌الله و حماس و ستیزه‌جویان و شبه‌نظامیان در عراق و سوریه و یمن خبر می‌دهند و دارایی خدادادی مردم ایران را فدای ماجراجویی‌های توسعه‌طلبانه خود در منطقه می‌کنند، بار دیگر خبر تکان‌دهنده خودکشی یک کودک به دلیل فقر شدید منتشر شده است.

بنا به گزارش‌های منتشره در شبکه‌‌های اجتماعی و رسانه‌های داخل ایران، یک دانش آموز ۱۱ ساله بوشهری به دلیل فقر شدید خانواده‌اش و ناتوانی آنها در تهیه یک دستگاه گوشی هوشمند یا تبلت برای او جهت شرکت در کلاس‌های درس آنلاین، خودکشی کرد.

در این گزارش‌ها آمده است که یک کودک کار ۱۱ ساله اهل شهرستان بردستان استان بوشهر به نام سید محمد موسوی زاده، بنا به گفته مادرش «به دلیل نداشتن گوشی هوشمند» برای حضور یافتن در کلاس‌های درس مجازی خودکشی کرده است.

مادر این دانش آموز ضمن تایید این خبر در مصاحبه با یکی از رسانه های داخل ایران تاکید کرد که به رغم نیاز پسرش به یک گوشی یا تبلت، توان مالی خرید آن را نداشته‌اند. او گفت که مدرسه هم هیچ‌گونه کمک مالی به آنها نکرده بود.

مادر این دانش آموز همچنین عنوان کرده که همسرش بیمار است و یک فرزند معلول هم در خانه دارد و زندگی‌شان را به سختی و با کمک اقوام و مردم شهر می‌گذرانند.

این نخستین بار نیست که گزارش خودکشی دانش آموزان در هفته‌های اخیر رسانه‌ای می‌شود. در فروردین ماه امسال نیز خبر دردناک خودکشی یک دختربچه ۱۲ ساله اهل هلیلان ایلام، به دلیل فقر و نداری و ناتوانی در تهیه لباس عید، خبرساز شده بود.

خبر خودکشی آرمین، کودک کار اهل کرمانشاه، نیز در هفته‌های گذشته رسانه ای شد. این کودک ۱۱ ساله با خوردن قرص متادون به زندگی کوتاه خود پایان داد.

گفته می‌شود که خانواده آرمین به دلیل فقر شدید مالی قادر به تهیه غذا نبودند.

بنابر گزارش‌ها در چند ماه اخیر دست کم ۱۰ مورد خودکشی در استان‌های غربی رخ داده است که اکثر آنها از بین جوانان و نوجوانان این استان‌ها بوده‌اند.

در حالی روند خودکشی بین کودکان و نوجوانان در ایران افزایش یافته که برخی تحلیلگران مسائل اجتماعی معتقدند بحران اقتصادی و ناامیدی در جامعه، بر افزایش خودکشی در ایران تأثیر مستقیم دارد.

آمریکا می‌گوید جمهوری اسلامی ثروت کشور خود را به جای مردم، صرف حمایت از گروه های تروریستی و بی ثبات سازی در خاورمیانه می‌کند. آمریکا می‌گوید جمهوری اسلامی ثروت کشور خود را به جای مردم، صرف حمایت از گروه‌های تروریستی و بی ثبات سازی در خاورمیانه می‌کند. ایالات متحده همچنین بارها فساد مالی نهادینه و غارت دارایی‌های خدادادی ایران توسط وابستگان رژیم حاکم بر این کشور را محکوم کرده و آنها را از جمله عوامل اصلی مشکلات اقتصادی و مالی ایران دانسته است.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، چندی پیش در این باره گفت: «مردم ایران به وضوح و روشنی سخن گفتند. آنها چهل سال فساد و سوءاستفاده را رد کردند و خواستار توقف دزدسالاری و توقف انتخاب مصالح عاملان خارجی به جای مصالح مردم ایران شدند.»

XS
SM
MD
LG