لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۳۲

کرونا در ایران - شمار قربانیان کرونا به ۱۸هزارنفر نزدیک شد؛ کمبود تخت آی‌سی‌یو در بیمارستان‌ها


صحت آمار اعلام شده توسط جمهوری اسلامی به شدت مورد تردید است
صحت آمار اعلام شده توسط جمهوری اسلامی به شدت مورد تردید است

در حالی آمار قربانیان کرونا در ایران به ۱۸هزار نفر نزدیک شده، که گزارش‌ها حاکی است مراکز درمانی با کمبود تخت آی‌سی‌یو مواجه شده‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران، روز چهارشنبه ۱۵ مرداد گفت که در شبانه روز گذشته با مرگ ۱۸۵ بیمار کرونا، شمار قربانیان این ویروس به ۱۷هزار و ۸۰۲ نفر رسید. او همچنین که در این مدت دو هزار و ۶۹۷ مورد جدید ابتلا به کرونا ثبت شده و در مجموع شمار مبتلایان ۳۱۷ هزار و ۴۸۳ نفر گزارش شده است.

اعلام این آمار توسط جمهوری اسلامی همچون آمارهای چین و روسیه به شدت مورد تردید است و سازمان بهداشت جهانی و حتی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی اعلام کرده‌اند که آمار واقعی ابتلا و مرگ چند برابر آمار رسمی در ایران است.

کمبود تخت آی‌سی‌یو در ایران و مرگ ۱۵۰ نفر از کادر درمانی تهران در بحران کرونا

بنابر اعلام سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت چهار هزار و ۱۲۹ بیمار در وضعیت شدید تحت مراقبت قرار دارند. این در حالی است که علیرضا سلیمی معاون آموزش و پژوهش سازمان نظام پزشکی ایران از «کمبود تخت آی‌سی‌یو در کشور» خبر داد و افزود تعداد بیماران بدحال که نیازمند «آی‌سی‌یو» هستند، بیشتر شده است.

سلیمی آمار ابتلای جامعه پزشکی به کرونا در ایران را نیز «بسیار زیاد» اعلام کرد و گفت که فقط در تهران بیش از ۶ هزار نفر از کادر درمانی به کرونا مبتلا شده‌‌اند و ۱۵۰ نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

همچنین استان های مازندران، تهران، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند.

اما در ماه‌های گذشته نیز عملکرد دولت حسن روحانی در مقابله با کرونا با انتقادهای بسیاری روبرو شده است. از سوی دیگر پخش برنامه هایی با حضور افراد غیرکارشناس که سخنانی غیراصولی و تخصصی را درباره این ویروس در تلویزیون حکومتی ایران مطرح می کنند هم بارها حاشیه ساز شده است. از جمله حرف‌های افسانه بایگان، بازیگر ایرانی درباره کرونا در یک برنامه زنده تلویزیونی انتقادهای بسیاری را در شبکه های اجتماعی به همراه داشته است.

XS
SM
MD
LG