لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۳

کرونا در ایران - شمار مبتلایان به کرونا در مرز ۳۰۰ هزار نفر؛ آزمون پزشکی و مراسم عزاداری لغو نشدند


Worshippers wearing protective face masks to help prevent the spread of the coronavirus pray at a mosque in the the city of Zanjan, some 330 kilometers (205 miles) west of the capital Tehran, Iran, Sunday, July 5, 2020. Iran on Sunday instituted…
Worshippers wearing protective face masks to help prevent the spread of the coronavirus pray at a mosque in the the city of Zanjan, some 330 kilometers (205 miles) west of the capital Tehran, Iran, Sunday, July 5, 2020. Iran on Sunday instituted…

وزارت بهداشت ایران روز پنجشنبه ۹ مردادماه شمار رسمی جان باختگان براثر کرونا در شبانه روز گذشته را ۲۲۶ نفر اعلام کرد، این در حالی است که آمار مرگ به دلیل این بیماری در ایران به ۱۶ هزار و ۵۶۹ نفر رسیده است.

سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت ایران گفت که در شبانه روز گذشته دو هزار و ۶۳۶ مورد جدید ابتلا به کرونا در کشور شناسایی شده و در مجموع شمار مبتلایان به ۲۹۸ هزار و ۹۰۹ نفر رسیده است. صحت آمار اعلام شده توسط جمهوری اسلامی همچون آمارهای چین و روسیه به شدت مورد تردید است و سازمان بهداشت جهانی و حتی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی اعلام کرده‌اند که آمار واقعی ابتلا و مرگ چند برابر آمار رسمی در ایران است.

علی رغم سایه سنگین کرونا در ایران ، آزمون پزشکی هم برگزار شد

وزارت بهداشت ایران همچنین وضعیت ۱۵ استان را قرمز و ۱۱ استان دیگر را در شرایط هشدار اعلام کرده است و در عین حال سخنگوی این وزارتخانه گفت که «در حال حاضر تمام نقاط کشور آلوده به ویروس هستند.»

ادامه روند افزایشی کرونا در ایران در حالی است که علی رغم انتقادها آزمون دکتری ۹۹ به عنوان نخستین کنکور سراسری ایران در دوره شیوع کرونا در ۶۰ شهر برگزار شد.

هشدار انجمن‌های پزشکی ایران خطاب به روحانی: شمار مرگ تا ۱۶۰۰ نفر در روز می رسد

از سوی دیگر مجمع انجمن های پزشکی ايران به حسن روحانی رئیس جمهوری ایران خواهان ممنوعیت عزاداری و لغو کنکور سراسری شده و هشدار دادند که «اگر امروز روزانه دويست مرگ و دو هزار ابتلا ثبت می‌شود، بر اساس برخی پيش‌بينی‌ها در صورت عدم رعايت جدی دستورالعمل‌ها در سه ماه آينده اين آمار تا یک هزار و ۶۰۰ مرگ در روز هم افزايش خواهد يافت.»

با این حال عکس‌ها و تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی نشان از برگزاری مراسم عزاداری از شهرهای مختلف ایران دارد.

همچنین پس از آغاز دومین موج شیوع کرونا در ایران و بالا رفتن آمار روزانه مبتلایان و کشته شدگان براثر این ویروس، انتقادها به عملکرد ضعیف و مشکلات مدیریتی دولت روحانی افزایش یافته است، با این حال مقامات جمهوری اسلامی همچنان برادامه روند پیشین و برگزاری مراسم مذهبی در ایران تاکید دارند.

XS
SM
MD
LG