لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۴

بعد از یکماه، دوباره میزان مرگ بر اثر کرونا در ایران سه رقمی شد؛ مرگ یک روزنامه نگار به خاطر کرونا 


علی اکرمی روزنامه نگار در تهران این هفته بر اثر کرونا جان باخت.
علی اکرمی روزنامه نگار در تهران این هفته بر اثر کرونا جان باخت.

تازه‌ترین آمار رسمی مرگ بر اثر کرونا در ایران بار دیگر به بیش‌ از صدنفر در روز رسید.

از ۷ ژانویه (۱۸ دی) که میزان مرگ براثر کرونا در ایران در این روز، ۱۰۳ نفر گزارش شد، در پنجاه روز گذشته آمار مرگ روزانه بر اثر کرونا در ایران زیر یکصد نفر گزارش می‌شد. روز دوشنبه ۱۱ اسفند،‌ وزارت بهداشت ایران اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته، دست‌کم ۱۰۸ نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

تعداد کل مرگ در ایران بر اثر کرونا نیز به ۶۰ هزار و ۱۸۰ نفر رسیده است.

آمار رسمی چین، روسیه و ایران قابل راستی آزمایی توسط کارشناسان مستقل نیست و نمی‌تواند معتبر و نهایی تلقی شود. ضمن این که با دستور رهبر جمهوری اسلامی مبنی بر ممنوعیت استفاده از واکسن آمریکایی و بریتانیایی کرونا، چشم‌انداز روشنی برای واکسیناسیون عمومی در ایران وجود ندارد.

نگرانی‌ها در ایران از شیوع نوع مسری‌تر و جهش یافته کرونا افزایش یافته است. ستاد ملی مبارزه با کرونا در ایران روز یکشنبه ۱۰ اسفند از شناسایی بیش از ۱۰۰ مورد ابتلا به ویروس جهش یافته کرونا در استان های مختلف کشور خبر داده و گفته، تا کنون هشت مورد از جمله مرگ سه کودک بر اثر ابتلا به گونه جهش یافته ویروس به ثبت رسیده است.

این هفته، علی اکرمی یک روزنامه نگار در تهران بر اثر کرونا جان سپرد. برخی از نزدیکان او، زمان کوتاه ابتلا تا مرگ او را به دلیل ابتلا به نوع مسری‌تر و خطرناک‌تر کرونا نسبت داده‌اند.

XS
SM
MD
LG