لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۰۸

رکوردی در خوزستان؛ ۷۰ درصد مرگ بر اثر کرونا، در کمتر ۲۴ ساعت پس از مراجعه به بیمارستان بوده است


Iran Corona ایران کرونا دفن

همزمان با نگرانی‌ها درباره افزایش موارد مسری‌تر و گونه جدید کرونا در ایران، مقامات از مراجعه دیر هنگام بیماران می‌گویند. در استان خوزستان، گزارش شد که هفتاد درصد مرگ شامل کسانی بوده که کمتر از ۲۴ ساعت به بیمارستان مراجعه کرده بودند.

فرهاد ابول نژاد رئیس دانشگاه جندی‌شاپور اهواز در یک گفت‌وگوی تلویزیونی گفت: تعداد موارد فوت به نسبت بیماران اینتوبه بالا است که وقتی موضوع را بررسی کردیم متوجه شدیم کمتر از یک‌سوم بیماران بدحال کمتر از ۲۴ ساعت در بیمارستان بستری بودند و فوت شدند و از این تعداد ۷۰ درصدشان به‌محض ورود به اورژانس اینتوبه یا فوت شده بودند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز گفت: این آمار نشان می‌دهد مردم دیر به بیمارستان مراجعه می‌کنند و یا علائم را جدی نمی‌گیرند که دیروز قریب به ۵۰ درصد بیمارانی که بنده ویزیتشان کردم مبتلا به کرونا بودند.

پیشتر مقامات نسبت به وضعیت بحرانی کرونا در استان خوزستان هشدار داده بودند. ۱۲ شهر این استان در شرایط قرمز بسر می‌برند.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز پنج‌شنبه ۱۴ اسفند از شناسایی هشت‌ هزار و ۴۰۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا و مرگ ۷۸ نفر دیگر بر اثر کرونا در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد. آمار رسمی کل مبتلایان به کرونا تا امروز به یک میلیون و ۶۶۵ هزار و ۱۰۳ نفر و در مجموع ۶۰ هزار و ۴۳۱ نفر بر اثر این بیماری جان باخته‌اند. آمار رسمی چین، روسیه و ایران قابل راستی آزمایی توسط کارشناسان مستقل نیست و نمی‌تواند معتبر و نهایی تلقی شود. ضمن این که با دستور رهبر جمهوری اسلامی مبنی بر ممنوعیت استفاده از واکسن آمریکایی و بریتانیایی کرونا، چشم‌انداز روشنی برای واکسیناسیون عمومی در ایران وجود ندارد.

XS
SM
MD
LG