لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۳

بازتاب اظهارات جنجالی مدعی طب اسلامی درباره «تاثیر همجنس‌گرایانه» واکسن کرونا


جمهوری اسلامی با ممنوع کردن واکسن‌های آمریکایی و بریتانیایی فعلا تزریق واکسن روسی را در دستور کار قرار داده است
جمهوری اسلامی با ممنوع کردن واکسن‌های آمریکایی و بریتانیایی فعلا تزریق واکسن روسی را در دستور کار قرار داده است

عباس تبریزیان، روحانی جنجالی که خود را «پدر طب اسلامی» می‌نامد، بار دیگر با یک اظهارنظر دیگر به رسانه‌های دنیا راه پیدا کرده است. او این بار ادعا کرده است که واکسن کرونا «تمایلات همجنسگرایانه» ایجاد می‌کند.

عباس تبریزیان، آخوند مدعی طب اسلامی، ابتدا نام خود را با آتش زدن کتاب مرجع آموزش پزشکی هاریسون بر سر زبان‌ها انداخت. جالب این جا است که سه تن از پزشکان معترض به این اقدام تبریزیان با شکایت او، به اتهام «توهین از طریق فضای مجازی» هر یک به ۶۰ ضربه شلاق محکوم شدند. کامیار علایی، از مدیران انستیتوی بین‌المللی سلامتی و آموزش در آمریکا، همان زمان در گفت‌وگو با بخش فارسی صدای آمریکا این اقدام را باعث «شرمساری» جامعه ایرانی و پزشکان ایرانی در سراسر دنیا دانست.

اما با همه‌گیری جهانی ویروس کرونا ادعاهای جنجالی عباس تبریزیان نیز ادامه داشت. او در نامه‌ای به سفیر چین آمادگی خود را برای همکاری با آن کشور در از بین بردن بیماری کرونا اعلام کرد و در کانال تلگرامی خود داروهایی از جمله «داروی جامع» و «روغن گل بنفشه پایه کنجد» که برای هر یک دوز پیشگیری و دوز درمان را نیز مشخص کرده بود، تجویز کرد.

او همچنین مدعی شده بود که ویروس کرونا برای مقابله با ژن چینی طراحی شده است و ایرانیان به آن مبتلا نمی‌شوند. داروی «روغن گل بنفشه» او و به ویژه طریقه استعمال آن، واکنش‌های طنزآمیز بسیاری را در میان کاربران شبکه های اجتماعی به راه انداخت.

همچنین نشریه اکونومیست در مطلبی با عنوان ایرانی های مستاصل توصیه‌های پزشکی بدی دریافت می‌کنند، دخالت نهادها و شخصیت‌های حکومتی و مذهبی در ایران در مقابله با ویروس کرونا را به سخره گرفت.

این بار هم اظهارات عباس تبریزیان در کانال تلگرامی‌اش پس از جنجال آفرینی در رسانه‌های ایران و در میان کاربران فارسی زبان شبکه‌های اجتماعی حالا به نشریات بین المللی هم راه پیدا کرده است.

از جمله جروزالم پست در همین زمینه با پیتر تَچِل، فعال حقوق بشر و حقوق دگرباشان جنسی، گفت‌وگو کرد. آقای تچل معتقد است تبریزیان جهل علمی را با یک همجنس‌گراهراسی آشکار ترکیب کرده است.

این نشریه همچنین یادآوری کرده که جمهوری اسلامی در طول عمر خود بین چهار هزار تا شش هزار همجنسگرا را اعدام کرده است.

این گزارش در نشریه آمریکایی نیویورک پست و رسانه بریتانیایی دیلی میل نیز بازتاب داشته است.

XS
SM
MD
LG