لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۶

کرونا در ایران - مرگ ۵۸۱ تن در ۲۴ ساعت گذشته؛ کادر درمانی خواستار دریافت دز سوم با واکسنی متفاوت شدند


کرونا در ایران. آرشیو
کرونا در ایران. آرشیو

در یک شبانه روز گذشته در ایران بیش از ۵۸۰ نفر بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده و دستکم ۳۱ هزار و ۵۰۰ مورد جدید ابتلا به کرونا شناسایی و ثبت شده است.

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، ظهر یکشنبه از مرگ ۵۸۱ تن دیگر در یک شبانه روز گذشته بر اثر ابتلا به کووید۱۹ در ایران خبر داد و اعلام کرد در یک شبانه روز اخیر ۳۱ هزار و ۵۱۶ مورد جدید ابتلا به کووید در سراسر ایران شناسایی و ثبت شده است.

به این ترتیب تعداد رسمی قربانیان کرونا در ایران به بیش از ۱۰۶ هزار و ۴۸۰ نفر رسیده و در سراسر کشور نزدیک به ۹۲۷ هزار تن به کووید ۱۹ مبتلا هستند.

بنا به اعلام وزارت بهداشت، مرگ و میر ناشی از کرونا در یک هفته حد فاصل ۲۹ مرداد تا ۴ شهریور، ۱۰ و چهار دهم درصد بیشتر از یک هفته پیش از آن بوده و وزارت بهداشت همچنین از روند افزایشی مرگ و میر ناشی از کرونا به میزان هفت و نیم درصد در یک هفته گذشته در تهران خبر می‌دهد.

برخی رسانه‌های ایران از بالا گرفتن موارد ابتلای پزشکان و پرستاران به کرونا به ویژه در جریان پیک پنجم و گسترش گونه دلتا خبر می‌دهند؛ پزشکان و پرستاران خواهان دریافت دز سوم با واکسنی متفاوت از دزهای قبلی هستند.

به گزارش همشهری آنلاین، شیوع گسترده دلتا، پزشکان و پرستاران را درگیر کرده است.

در دو هفته گذشته نیز ۷۵ درصد موارد جدید قطعی ابتلا به کرونا در استان هرمزگان نیز بر اثر آلودگی به گونه دلتا بوده است.

مقام‌های محلی کاهش چهل درصدی رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هرمزگان را عامل اصلی تشدید همه گیری بیماری در سطح استان قلمداد می‌کنند.

XS
SM
MD
LG