لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۴

پرزیدنت ترامپ از احتمال افزایش فشارها بر شمار بیشتری از شرکت‌های چینی خبر داد


FILE PHOTO: An Alibaba Cloud sign is seen at the Alibaba Group booth during the fourth World Internet Conference in Wuzhen
FILE PHOTO: An Alibaba Cloud sign is seen at the Alibaba Group booth during the fourth World Internet Conference in Wuzhen

رئیس جمهوری آمریكا گفت که احتمال دارد ایالات متحده شمار بیشتری از شرکت‌های بزرگ چینی همچون «علی‌بابا» را مانند تیک‌تاک هدف ممنوعیت‌ها و محدودیت‌ها قرار دهد.

به گزارش فاکس نیوز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز شنبه ۲۵ مردادماه در یک نشست خبری در پاسخ به این که آیا شرکت‌های خاصی را مد نظر دارد که احتمال اعمال فشارعلیه آن‌ها - مثلا علیه شرکت «علی‌بابا» - وجود داشته باشد، پاسخ داد: «خوب! ما چیزهای دیگری را زیر نظر داریم، بله.»

علی‌بابا یک شرکت چينی و از بزرگترین شرکت‌های تجارت الکترونيک در جهان است و در واقع بزرگترين بازار اينترنتی اجناس چينی و بين‌المللی را اداره می‌کند.

فاکس نیوز نوشت که ایالات متحده به بایت‌دنس، صاحب پلت‌فورم مجازی تیک‌تاک، ۹۰ روز فرصت داد که مالکیت و دارایی‌های تیک‌تیک در آمریکا را واگذار کرده و همه داده‌های کاربران آمریکایی که از طریق تیک تیک جمع‌آوری شده است را پاک کند.

«تیک‌تاک» یک شبکه اجتماعی تحت مالکیت چین برای اشتراک‌گذاری تصاویر ویدئویی است و اخیرا در ایالات متحده محبوبیت فراوانی پیدا کرده است.

کاخ سفید گفته است: «نگرانی‌های امنیتی بسیار جدی در مورد تیک‌تاک وجود دارد. ما به ارزیابی سیاست آتی [خود در مورد تیک‌تاک] ادامه می‌دهیم.»

پرزیدنت ترامپ پیشتر گفته بود که برای ممنوعیت این اپلیکشین در ایالات متحده احتمالا از یک فرمان اجرایی ریاست جمهوری استفاده خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG