لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۰۴

شیوع کرونا روزی ۴۰ میلیون دلار به شرکت هواپیمایی یونایتد ضرر زد


جت‌های مسافربری شرکت یونایتد در فرودگاه بین‌المللی جرج بوش (عکس آرشیوی)
جت‌های مسافربری شرکت یونایتد در فرودگاه بین‌المللی جرج بوش (عکس آرشیوی)

شرکت هواپیمایی یونایتد در سه‌ماهه‌ دوم سال جاری میلادی، با کاهش ۸۳ درصد درآمد روبرو شد و ۱.۶۲ میلیارد دلار ضرر داد.

گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس براساس بیلان ضرروزیان شرکت یونایتد که روز سه‌شنبه ۲۱ ژوئیه منتشر شد، حاکی است در سه ماهه بین آوریل ۲۰۲۰ تا پایان ماه ژوئن، شرکت یونایتد روزی ۴۰ میلیون دلار ضرر می‌داد. این شرکت اعلام کرد در سه‌ماهه سوم قصد دارد با کاهش از شمار کارکنان، زیان خود را به روزی ۲۵ میلیون دلار کاهش دهد.

زیان سه‌ماهه‌ شرکت یونایتد، ناشی از کاهش شدید مسافران هوایی به خاطر ترس مصرف‌کننده از ابتلا به ویروس کرونا، بیش از انتظار کارشناسان وال استریت بود.

رفت و آمد هوایی در آمریکا از ماه مارس که شیوع ویروس کرونا بالا گرفت، با ۹۵ درصد کاهش، به ۵ درصد سطح سال گذشته رسیده است، و جهش مجدد ابتلا در ایالات جنوبی و غربی آمریکا، روند احیای اقتصادی را مختل کرد.

اسکات کربی، مدیرعامل یونایتد، در یک اطلاعیه گفت قصد دارد با کاستن از برنامه‌ پروازها در خطوطی که تقاضای چندانی برای آنها نیست، ضرر روزانه را به سطحی پائین‌تر از شرکت‌های هواپیمایی دیگر برساند. وی گفت که یونایتد در موقعیتی است که هم می‌تواند بحران کووید-۱۹ را به سلامت پشت سر بگذارد و هم از بالارفتن آتی تقاضا، درآمد حاصل کند.

پیش‌بینی او این است که کاهش تقاضا برای پرواز در عصر کرونا، باعث خواهد شد که بهای بلیت‌ها پنجاه درصد سقوط کند. هر چند او این مشکلات را کوتاه مدت می‌داند.

یونایتد سه‌ماهه دوم را با ۹۶ هزار کارمند شروع کرد، ولی در حدود ۶ هزار تن از کارکنان، با خرید خدمت داوطلبانه، به تدریج از فهرست حقوق‌بگیران آن خارج شدند.

XS
SM
MD
LG