لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۱۲

بیلان‌های درآمد سه‌ماهه دوم شرکت‌ها به افزایش شاخص‌های سهام کمک کرد


 سهامداران وال استریت در بیلان سودوزیان سه‌ماهه دوم شرکت‌ها، نشانه‌های احیای اقتصاد در ماه‌‌های آینده را جستجو می‌کنند
سهامداران وال استریت در بیلان سودوزیان سه‌ماهه دوم شرکت‌ها، نشانه‌های احیای اقتصاد در ماه‌‌های آینده را جستجو می‌کنند

وال استریت - شاخص‌های سهام در بورس نیویورک روز دوم هفته را با یافتن نکات دلگرم‌کننده در بیلان‌های سه‌ماهه‌ دوم شرکت‌ها، به ویژه آی. بی. ام. و کوکاکولا، رو به صعود آغاز کردند.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، روز سه‌شنبه ۲۱ ژوئیه، سهام کوکاکولا که سه‌ماهه دوم را پرچالش‌ترین سه‌ماهه‌ سال توصیف کرده بود، هنگام گشایش معاملات بورس نیویورک، ۲.۲ درصد افزایش یافت و معامله در سهام شرکت آی. بی. ام.، که در بیلان خود، با اشاره به بالاگرفتن روند دیجیتالی شدن شرکت‌های بزرگ، از بالارفتن تقاضا برای خدمات کامپیوتری از راه دور موسوم به «رایانش ابری» (به انگلیسی: cloud computing) خبر داده بود، با ۵.۵ درصد افزایش افتتاح شد.

ارزش سهام پیمانکار نظامی لاکهید مارتین، تولیدکننده جنگنده‌های اف-۳۵، به میزان ۳.۷ درصد افزایش یافت. این شرکت، با توجه به درآمد بالای سه‌ماهه‌ دوم، پیش‌بینی درآمد و سود خود برای سال جاری را بالا برد.

چشم‌انداز افزایش تقاضا برای نفت، ارزش سهام شرکت‌های اکسان موبیل و شوران را به ترتیب ۱.۸ درصد و ۲ درصد افزایش داد.

شاخص اس‌اندپی۵۰۰ متشکل از طیف گسترده‌ای از سهام شرکت‌ها، نه تنها سقوط پیامد شیوع ویروس کرونا را جبران کرده است، بلکه نسبت به آغاز سال ۲۰۲۰ افزایش نشان می‌دهد. شاخص نزدک متشکل از سهام شرکت‌های تکنولوژی پیشرفته، که روز دوشنبه رکورد زده بود، صبح سه‌شنبه به رکورد تازه‌ای دست یافت. بازگشت سهام شرکت‌های عظیم مایکروسافت و آمازون به سیر صعودی، رشد این دو شاخص را شتاب بخشید.

رایان دتریک، رئیس استراتژی سرمایه‌گذاری شرکت «ال پی ال فایننشال» در کارولینای شمالی، به خبرگزاری رویترز گفت شرکت‌های تکنولوژی بازار را پیش می‌برند، و آنها باید این همه قدرت و درآمد را توجیه کنند.

سرمایه‌گذاران با توجه به این که بیلان سه‌ماهه‌ دوم بیشترین ضربه را از همه‌گیری کرونا نشان می‌دهد، در گزارش شرکت‌ها اشاراتی می‌جویند که مدت زمان احیای اقتصادی آمریکا را تخمین بزنند.

آنها همچنین از رقم یک هزار میلیارد دلار کمک‌‌های دولتی به اقتصاد آمریکا، که چند تن از مشاوران کاخ سفید روز دوشنبه بر زبان راندند، نسبت به آینده احیای اقتصادی آمریکا دلگرم شدند.

توافق روسای حکومت در اتحادیه اروپا برای تزریق صدها میلیارد دلار کمک به اقتصادهای کرونازده به خوش‌بینی خریداران سهام کمک کرد.

XS
SM
MD
LG