لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۹

واگذاری ۶ هزار معدن در ماه پایانی دولت روحانی؛ مقام ارشد قضایی از عجله برای «مزایده معادن» انتقاد کرد


سعید عمرانی، معاون قضائی دادستان کل کشور
سعید عمرانی، معاون قضائی دادستان کل کشور

در ایران، معاون قضائی دادستان کل کشور روز چهارشنبه ۱۶ تیر با انتقاد از عملکرد اقتصادی دولت حسن روحانی گفت نگران است که دولت «با روش هایی که اتخاذ کرده است ذخایر را خالی کند.»

بر اساس گزارش‌ها، سعید عمرانی گفته است «دولت با عجله معادن کشور را در مزایده گذاشته است.»

عمرانی افزوده وقتی از این موضوع مطلع شد، با صدور بخشنامه ای به دادستان های سراسر کشور دستور داد تمام مناقصه ها و مزایده ها تا استقرار دولت جدید در ایران متوقف شود.

همزمان، خبرگزاری مهر می گوید تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران در تذکر به علیرضا رزم حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، از او خواسته اند مانع از واگذاری ۶ هزار معدن در ماه پایانی دولت شود چرا که به گفته آنها در این مزایده‌ها «شائبه استفاده افراد خاص و رانت خوار معدنی» وجود دارد.

در واکنش به این تحولات، اسدالله کشاورز، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت واگذاری‌ها را «آزادسازی» خواند و گفت «آزادسازی محدوده‌های معدنی غیرفعال از دو سال پیش تاکنون دستور کار این وزارتخانه بوده.» کشاورز، واگذاری «۶ هزار محدوده و معدن حبس شده کشور را اقدامی شجاعانه و خردمندانه» توصیف کرده است.

معاون قضائی دادستان کل کشور همچنین گفته است: «این سید خدا [ابراهیم رئیسی] ‌خزانه‌ای را تحویل می‌گیرد که فقط یک قلم بدهی آن ۵۰۰ هزار میلیارد تومان اوراق قرضه است.»

قرار است ابراهیم رئیسی کار خود را به عنوان رئیس جمهوری اسلامی از نیمه مرداد امسال شروع کند.

XS
SM
MD
LG