لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۸

ادامه تجمعات صنفی در ایران؛ دامداران در یزد نیز دست به اعتراض زدند


 اعتراضات دامداران در یزد - ۵ مرداد ۱۴۰۰
اعتراضات دامداران در یزد - ۵ مرداد ۱۴۰۰

همزمان با تداوم تظاهرات در شهرهای مختلف برای همبستگی با اعتراضات خوزستان، تجمعات مختلف صنفی و کارگری در برخی نقاط ایران ادامه دارد.

به گفته عباس منجزی، یکی از کارگران هفت تپه، کارگران به رغم مشکلات اقتصادی به تجمعات خود ادامه داده‌اند. آقای منجزی با اعتراض به وضع موجود گفت که خشکسالی بر زندگی و معیشت او تاثیر مستقیم داشته است.

کارگر دیگری در تجمع روز سه شنبه وجود مطالبه‌گری در یک جامعه را نشانه تمدن، بلوغ فکری، سیاسی، فرهنگی، و اجتماعی آن جامعه توصیف کرد و بر لزوم مطالبه‌گری از مسئولانی که از انجام وظایف خود ناتوان هستند تاکید کرد و از کارگران بخش‌های دیگر خواست که آنها هم به صف اعتراضات بپیوندند.

پرداخت حقوق‌های معوقه، بازگشت به کار همکاران اخراجی، و تعیین تکلیف مالکیت شرکت از مطالبات اصلی کارگران هفت تپه به شمار می‌رود.

در همین حال اعتراض دامداران در شهرهای مختلف ایران، از جمله یزد، به محدودیت تعیین‌شده از سوی دولت در تعیین قیمت شیر ادامه دارد. روز سه شنبه ۵ مرداد دامداران مقابل استانداری یزد ضمن سر دادن شعار «مرگ بر این دولت مردم فریب»، هشدار داده‌اند در صورتی که به نارضایتی آنان رسیدگی نشود دام‌های خود را مقابل استانداری یزد قربانی خواهند کرد.

در تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی دیده‌ می‌شود که نیروهای پلیس با معترضان در یزد برخورد می‌کنند.

حمله نیروی انتظامی به تجمع دامداران معترض مقابل استانداری یزد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

در شرایطی که سقوط آزاد ارزش پول ملی ایران همچنان ادامه دارد امروز رییس سابق بانک مرکزی ایران درباره روند فزاینده چاپ پول برای جبران کسری بودجه دولت هشدار داده و گفته ادامه این روند معیشت مردم را با چالش جدی مواجه خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG