لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۰

ایلان ماسک می‌گوید اکنون می‌توان با پرداخت بیت‌کوین، ماشین‌ تسلا خرید


ایلان ماسک در حال رقصیدن بر روی صحنه، هنگام معرفی خودروی تسلا مدل۳ ساخت چین در شانگهای (عکس از آرشیو)
ایلان ماسک در حال رقصیدن بر روی صحنه، هنگام معرفی خودروی تسلا مدل۳ ساخت چین در شانگهای (عکس از آرشیو)

ایلان ماسک، بنیان‌گذار شرکت خودروسازی تسلا، روز چهارشنبه ۴ فروردین اعلام کرد که مشتریان تسلا اکنون می‌توانند وسایل نقلیه الکتریکی آن شرکت را با پرداخت بیت‌کوین خریداری کنند. این گامی بزرگ و قابل توجه به سمت استفاده از رمزارزها در تجارت محسوب می‌شود.

به گزارش رویترز، آقای ماسک در حساب توئیتر خود گفت: «اکنون می توانید تسلا را با بیت‌کوین بخرید.» وی افزود که این گزینه تا پایان امسال برای کشورهای دیگر نیز در دسترس خواهد بود.

مهندس، مخترع، و سازنده تسلا ماه گذشته اعلام کرد که مقادیر عظیمی بیت‌کوین به ارزش یک و نیم میلیارد دلار خریداری کرده است و به زودی آن را به عنوان یکی از راه‌های پرداخت برای اتومبیل‌هایش قبول می‌کند. این حرکت ایلان ماسک گام بزرگی در جهت پذیرش بیت‌کوین در روند متداول مبادله است که ارزش بازار این رمزارز را به رکورد بی‌سابقه ۶۲ هزار دلار رساند.

ارزش بازار بیت‌کوین، بزرگترین ارز دیجیتال جهان، پس از توئیت ایلان ماسک بیش از ۴ درصد افزایش یافت. این رمزارز آخرین بار به قیمت ۵۶٫۴۲۹ دلار معامله شده بود.

آقای ماسک گفت بیت‌کوین پرداخت‌شده به تسلا به ارزهای سنتی تبدیل نخواهد شد. وی بدون ارائه جزئیات بیشتر درباره نحوه پرداخت آن، تنها گفت که شرکت تسلا برای این کار از «نرم‌افزار داخلی و متن باز» استفاده خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG