لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۷

ارزش بیت‌کوین‌ و اتریوم در بازار سهام به شدت سقوط کرد


A Bitcoin (virtual currency) paper wallet with QR
A Bitcoin (virtual currency) paper wallet with QR

اقدام چین در ممنوع کردن استفاده از رمزارزها در معاملات تجاری و بازرگانی، باعث سقوط ارزش بیت‌کوین، اتریوم، و سایر ارزهای دیجیتالی در روز چهارشنبه شد.

به گزارش رویترز، این بیشترین کاهش روزانه ارزش رمزارزها از ماه مارس گذشته محسوب می‌شود و بازار سهام را دگرگون کرده است.

در لحظاتی از این‌ بحران بزرگ، حدود هزار میلیارد دلار از ارزش رمزارزها در بازار کاسته شد، یا به اصطلاح «پاک» شد.

طبق داده‌های ارائه شده، در اواخر معاملات صبح چهارشنبه، سقف بازار حدود ۱.۶۵ هزار میلیارد دلار بود.

اقدام چین، ضربه سنگینی برای بین‌کوین، بزرگ‌ترین و شناخته‌شده‌ترین رمزارز جهان بود.این در حالی است که اظهارات منفی اخیر ایلان ماسک نیز پیشتر باعث‌ کاهش ارزش آن شده بود.

ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت ساخت خودروهای الکتریکی «تسلا» که از حامیان بیت‌کوین محسوب می‌شد، هفته گذشته اعلام کرد که به دلیل تأثیرات منفی استخراج بیت‌کوین بر محیط زیست، این‌ شرکت، رمزارزها را نخواهد پذیرفت.

تسلا در ماه فوریه اعلام کرده بود که یک و‌ نیم میلیارد دلار در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری می‌کند. ایلان ماسک نیز در ماه مارس گفت که مشتریان می‌توانند قیمت خودروهای خودروهای خریداری شده را با این ارز دیجیتالی بپردازند.

اظهارات ضد و نقیض ایلان‌ ماسک در ماه‌های اخیر تأثیر زیادی بر ارزش بین‌کوین، ‌و سایر ارزهای دیجیتالی مانند داج‌کوین داشته است.

با تصمیم جدید بانک مرکزی چین، ارزش بیت‌کوین به پایین‌ترین میزان خود در سه ماه ‌و نیم اخیر رسید، و حدود ۳۰ هزار دلار معامله شد.

به این ‌ترتیب ارزش بیت‌کوین که در اواسط ماه آوریل به نزدیک ۶۵ هزار دلار رسیده بود، بیش از ۵۴ درصد سقوط کرده است.

با توجه به این که بین‌کوین، و اتریوم، رمزارزهای عمده بازار محسوب می‌شوند، کاهش ارزش آنها باعث‌ سقوط سایر ارزهای دیجیتالی در بازار سهام شده است.

XS
SM
MD
LG