لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۹

مدیران چهار شرکت عظیم تکنولوژی برای ادای توضیحات در مورد رقابت در کسب‌وکار، در کنگره آ‌مریکا حاضر می‌شوند


دیوید سیسیلین، نماینده دموکرات از رُدآیلند، رئیس کمیته فرعی ضدتراست کمیسیون قضائی مجلس نمایندگان
دیوید سیسیلین، نماینده دموکرات از رُدآیلند، رئیس کمیته فرعی ضدتراست کمیسیون قضائی مجلس نمایندگان

مدیران فیسبوک، آمازون، آلفابت (گوگل)، و اپل در برابر یک کمیته فرعی‌ کمیسیون قضایی مجلس نمایندگان حاضر خواهند شد تا در باره رقابت در کسب‌وکار تکنولوژی پیشرفته اینترنتی شهادت دهند.

جف بزوس، ثروتمندترین فرد جهان و رئیس آمازون، برای نخستین بار جهت ادای شهادت در کنگره حاضر خواهد شد
جف بزوس، ثروتمندترین فرد جهان و رئیس آمازون، برای نخستین بار جهت ادای شهادت در کنگره حاضر خواهد شد

خبرگزاری بلومبرگ گزارش داد جف بزوس، مارک زاکربرگ، سندر پیچایی، و تیم کوک در حالی احتمالا با سیل پرسش‌های سخت اعضای کمیته فرعی ضدتراست که مشغول تحقیق برای بازنگری در نحوه اجرای قوانین ضدتراست است، روبرو خواهند شد. در این میان، جف بزوس، مدیر آمازون، که برای اولین بار در برابر نمایندگان کنگره حاضر می‌شود، جلسه‌ای به ویژه سخت پیش رو دارد؛ زیرا آمازون در گذشته، با دیوید سیسیلین، رئیس کمیته فرعی ضدتراست، بر سر اظهارات روسای شرکت‌های دیگر در باره رفتار ضدرقابتی، بگومگو داشته است.

اطلاعیه دوشنبه‌شب کمیسیون قضایی حاکی است که این جلسات، احتمالا اینترنتی و به طور غیرحضوری برگزار خواهند شد.

سیسیلین، نماینده دموکرات از ایالت رُدآیلند، در بیانیه‌ای مشترک با جرالد ندلر، رئیس کمیسیون قضایی مجلس نمایندگان، تاکید کرد که با توجه به نقش بزرگی که این شرکت‌ها در زندگی مردم آمریکا ایفا می‌کنند، صداقت روسای آنها،‌ حیاتی است و شهادت آنها برای پایان بخشیدن به این تحقیق، ضرورت دارد.

شرکت‌های عمده اینترنتی از اعزام مدیران خود برای شرکت در تحقیقاتی که هدف از آن آماده ساختن پیشنهاد تغییر در قوانین ضدتراست است، اکراه داشته‌اند.

خبرگزاری بلومبرگ می‌نویسد مدتی است که تحقیقات ضدتراست علیه شرکت‌های اینترنتی بالا گرفته است. شرکت‌های گوگل و فیسبوک هر دو با پرسش‌های مجریان قانون ضدتراست دولت فدرال و تقریبا هر ۵۰ ایالت آمریکا، مواجه شده‌اند. آمازون در ایالت کالیفرنیا تحت بررسی است و آمازون و گوگل هر دو با موشکافی‌های اتحادیه اروپا روبرو هستند.

XS
SM
MD
LG