لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۵۸

آیا از خانه کار می‌کنید؟ توصیه کارشناسان درباره روش درست نشستن پشت میز و کامپیوتر


Telework
Telework

یک متخصص ستون فقرات می‌گوید اگر در طول همه‌گیری کووید۱۹ در خانه کار می‌کنید، باید فضای کاری مناسبی داشته باشید تا منجر به درد و ناراحتی در کمر، گردن، و ستون فقرات نشود.

به گزارش «یو اس نیوز»، پزشکان و کارشناسان برای حفظ سلامت کمر، پشت، گردن، و ستون فقرات نکات زیر را توصیه می‌کنند:

هنگام کار کردن با کامپیوتر روی مبل ننشینید

برخلاف صندلی‌های مخصوصی که پشت میز اداره قرار می‌گیرند، مبل و کاناپه برای کار کردن ساخته نشده است و نشستن و کار کردن دراز مدت روی آن می‌تواند موجب گرفتگی گردن و درد در ناحیه کمر و پشت شود.

اگر صندلی کار ندارید، از بهترین صندلی ممکن که در منزل دارید استفاده کنید و برای حفظ قوس کمر، یک حوله تاشده یا بالش کوچک پشت کمرتان قرار دهید.

درست بنشینید و فرم صحیح بدنتان را در طول کار حفظ کنید

روی صندلی کاملا عقب بنشینید طوری که کف پاهایتان روی زمین قرار گرفته و زانویتان در زاویه ۹۰ درجه‌ای قرار گرفته باشد. زانوهایتان باید جلوی شما و در حالتی راحت باشند. پشتتان باید صاف و شانه ها عقب در موازات با باسن قرار بگیرد و بازوهایتان در کنار بدن (و روی دسته صندلی اگر امکانش هست) قرار بگیرند. و زاویه آرنج شما نیز باید بین ۹۰ تا ۱۲۰ درجه باشد.

صفحه نمایشگر کامپیوتر را در سطح چشم‌هایتان قرار دهید

برای حفظ فرم صحیح و طبیعی گردن، باید صفحه نمایشگر کامپیوتر در سطح چشم یا قدری بالاتر از سطح چشم قرار داشته باشد.

دکتر وایت کوپرمن، استادیار پزشکی فیزیکی و توانبخشی در دانشکده پزشکی دانشگاه بیلر آمریکا، می گوید که به طور کلی اگر افراد بتوانند درست پشت کامپیوتر بنشینند، در طول کار فرم صحیح بدنشان را حفظ کنند، در بین کار وقفه‌های کوتاهی داشته باشند و استراحت کنند، و همچنین ورزش‌های موثری را برای حفظ فرم صحیح ستون فقرات انجام دهند، ممکن است بتوانند تا حد زیادی از دردهای کمر، پشت، و گردن جلوگیری کنند.

چنان‌چه نمی‌توانید با رعایت نکات بالا از درد و ناراحتی خود بکاهید، مهم است که با پزشک خانوادگی یا یک پزشک متخصص مشورت کنید.

XS
SM
MD
LG