لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۷

با نظارت ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا؛ باغ گل رز کاخ سفید جلوه‌ای تازه پیدا می‌کند


بانوی اول آمریکا در باغ گل رز کاخ سفید
بانوی اول آمریکا در باغ گل رز کاخ سفید

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ یکی از معروف‌ترین باغ‌های ایالات متحده جلوه‌ای دیگر پیدا خواهد کرد.

ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا، روز دوشنبه جزئیات طرح تغییر حال و هوای باغ گل رز کاخ سفید، در مجاورت دفتر کار ریاست جمهوری، را اعلام کرد.

طراحی کنونی این باغ از دوره پرزیدنت کندی تغییری نکرده است، اما بانوی اول آمریکا می‌گوید پس از دهه‌ها استفاده از آن مکان برای مجالس عروسی، ضیافت‌های دولتی، کنفرانس‌های خبری بی‌شمار، بیانیه‌های ریاست جمهوری، و مراسم بخشش بوقلمون در جشن شکرگزاری، اکنون یک «نوسازی فراگیر» لازم است.

ملانیا ترامپ برنامه جوانان خود موسوم به «بهترین باش» را در ماه مه ۲۰۱۸ در باغ رز اعلام کرد.

خانم ترامپ گفت طراحی تازه زیبایی و کاربرد باغ را دوچندان، و گذشته و حال را در هماهنگی کامل با یکدیگر تلفیق خواهد کرد.

بانوی اول آمریکا در مقدمه یک گزارش تفصیلی درباره این پروژه، که انتظار می‌رود طی حدود سه هفته تکمیل شود، نوشت: «حفاظت از جایگاه تاریخی چشم‌انداز کاخ سفید مسئولیتی سنگین است و ما به عنوان امانت‌دار سرمایه عمومی به وظیفه خود جامه عمل خواهیم پوشاند.»

پرزیدنت ترامپ به خصوص در دوره همه ‌گیری ویروس کرونا بیش از پیش از باغ رز برای اعلام بیانیه‌ها و کنفرانس‌های خبری استفاده می‌کند.

باغ‌هایی که پرزیدنت جان اف کندی طی بازدید خود از فرانسه در سال ۱۹۶۱ و دیگر شهرهای اروپایی دید، الهام‌بخش طراحی باغی در مجاورت دفتر کار ریاست جمهوری شد.

ملانیا ترامپ بر چند پروژه نوسازی، از جمله مرمت آویزهای دیوار «تالار سرخ»، مبلمان «تالار آبی»، و سالن بولینگ کاخ سفید نظارت داشته است.

هزینه‌های نوسازی باغ رز کاخ سفید با کمک بخش خصوصی تامین شده و مورد تأیید «کمیته حفاظت از کاخ سفید» قرار گرفته است.

XS
SM
MD
LG