لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۴۱

بازار بزرگ «حراج در فضای باز» برای سی‌وچهارمین سال پیاپی در شش ایالت آمریکا برگزار شد


بزرگترین رویداد فروش لوازم دست دوم در امریکا به رغم همه‌گیری کرونا برگزار شد
بزرگترین رویداد فروش لوازم دست دوم در امریکا به رغم همه‌گیری کرونا برگزار شد

بخش انگلیسی صدای آمریکا - دهه‌ها است که هزاران فروشنده وسایل دست دوم خود، از لباس گرفته تا اسباب بازی، لوازم و اثاث منزل، و غیره را در این موقع از سال، در بزرگترین، و از لحاظ مسافت طولانی‌ترین، بازار سالیانه کنار جاده‌ای لوازم دست دوم جهان، در کنار خیابان‌ها‌ی شش ایالت مرکزی آمریکا - از آلاباما تا میشیگان - پهن می‌کنند.

امسال نیز با وجود این که همه‌گیری جهانی کرونا موجب لغو بسیاری از رویدادها در سراسر جهان شد، این فروش در فضای باز یا به اصطلاح «حراج در فضای باز»، این هفته به روال گذشته و برای سی‌وچهارمین سال پیاپی برگزار شد.

این رویداد بزرگ که از پنجشنبه ۱۶ مرداد آغاز شد و تا یکشنبه ۱۹ مرداد ادامه داشت، بیش از هزاران نفر را در یک مسافت ۱۱۱۰ کیلومتری گسترده در چند ایالت مرکزی آمریکا گرد هم آورد.

سازمان‌دهندگان در ابتدا تصمیم داشتند که رویداد را به خاطر همه‌گیری کرونا - که در آمریکا نزدیک به ۵ میلیون نفر مبتلا و بیش از ۱۶۰ هزار نفر تلفات داشته است - لغو کنند؛ ولی بعد به شرط رعایت فاصله اجتماعی، پوشیدن ماسک صورت، و شستن دست‌ها تصمیم به برگزاری آن گرفتند.

جمعیت در روز اول این رویداد را بیشتر افراد سالمند تشکیل می داد. بسیاری از آنها ماسک بر صورت داشتند. ولی خیلی‌ها نیز بدون ماسک آمده بودند.

XS
SM
MD
LG