لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۱

کنسرت خیریه «کهنه‌سربازان» در آمریکا به صورت مجازی برگزار می‌شود


از چپ به راست: برد پِیزلی، ‌شریل کرو، و بروس اسپرینگستن، از جمله هنرمندان مطرحی هستند که امسال در کنسرت خیریه «کهنه‌سربازان» در آمریکا هنرنمایی می‌کنند
از چپ به راست: برد پِیزلی، ‌شریل کرو، و بروس اسپرینگستن، از جمله هنرمندان مطرحی هستند که امسال در کنسرت خیریه «کهنه‌سربازان» در آمریکا هنرنمایی می‌کنند

کنسرت سالانه خیریه «کهنه‌سربازان» در آمریکا امسال به دلیل ادامه همه‌گیری ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، در برنامه امسال نیز ستاره‌های بزرگ و خواننده‌های مشهوری مانند بروس اسپرینگستن، شریل کرو، تیفانی هدیش، و برد پِیزلی به هنرنمایی می‌پردازند، و برای نخستین بار شاهد حضور شاهزاده هری خواهیم بود.

این کنسرت خیریه که «برای قهرمانان به پاخیزید» نام دارد، با هدف جمع‌آوری کمک‌های مالی برای کهنه‌سربازان مجروح، نیازمند، و خانواده‌های آنها برگزار می‌شود و شرکت در آن‌ افتخار بزرگی برای هنرمندان آمریکایی است.

در برنامه امسال تعدادی از کمدین‌ها و موزیسین‌های قدیمی ‌و‌ مطرح، همراه با چهره‌های جوان و مستعد دیگری نیز شرکت دارند که از منزل، و یا استودیوهای شخصی خود به هنرنمایی می‌پردازند.

این کنسرت مجازی روز چهارشنبه هجدهم نوامبر / ۱۸ آبان، از طریق شبکه‌های تلویزیونی«‌ای‌بی‌سی» و نیروهای مسلح آمریکا، ‌و شبکه‌های مجازی تیک تاک، فیسبوک، چدار، و توئیچ پخش خواهد شد.

جان استوارت کمدین محبوب آمریکایی امسال نیز مجری برنامه خواهد بود، او همراه با بروس اسپرینگستین از حامیان قدیمی این کنسرت هستند و نقش مهمی در جمع‌ آوری کمک‌های مالی برای کهنه‌سربازان داشتند.

کنسرت «برای قهرمانان به پاخیزید» برای نخستین بار از سال ۲۰۰۷ و توسط فستیوال کمدی نیویورک و بنیاد باب وودراف برگزار شد.

باب وودراف، خبرنگار آمریکایی که در سال ۲۰۰۶ برای تهیه گزارش از جنگ عراق به آن کشور سفر کرده بود، تا آستانه مرگ پیش رفت، ولی توسط سربازان آمریکایی نجات یافت.

باب وودراف، خبرنگار آمریکایی
باب وودراف، خبرنگار آمریکایی

او در بیانیه‌ای که در این رابطه منتشر شد گفت: «این کنسرت همچنان الهام‌بخش ملت است، و فداکاری تمامی افراد شجاع ارتش را که با از خودگذشتگی از میهن دفاع کردند، یادآوری می‌کند.»

او در ادامه افزود: «برگزاری برنامه امسال اهمیت ویژه‌ای دارد و نشان می‌دهد که همه برای حمایت از فداکاری‌های نیروهای نظامی متحد هستیم، و به صورت مجازی برای قهرمانان خود به پا خاسته‌ایم.»

یازدهم نوامبر روز ملی کهنه‌سربازان در آمریکا، روز تعطیل رسمی فدرال است و معمولا به این‌ مناسبت برنامه‌های مختلفی برای تجلیل و بزرگداشت اعضای پیشین نیروهای مسلح ایالات متحده در سراسر کشور برگزار می‌شود.

هرچند بسیاری از برنامه‌های امسال به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا لغو شده است، و یا به صورت محدود و مجازی برگزار می‌شوند.

XS
SM
MD
LG