لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۰

اداره ایمنی حمل و نقل آمریکا: مسافرانی که از زدن ماسک صورت خودداری کنند جریمه خواهند شد


افسر اداره ایمنی حمل و نقل در فرودگاه بین‌المللی سیاتل - تاکوما در حال چک کردن بار یک مسافر (عکس از آرشیو)
افسر اداره ایمنی حمل و نقل در فرودگاه بین‌المللی سیاتل - تاکوما در حال چک کردن بار یک مسافر (عکس از آرشیو)

اداره ایمنی حمل و نقل ایالات متحده آمریکا می‌‌گوید مسافرانی که از زدن ماسک خودداری کنند، ممکن است برای تخلف اول ۲۵۰ دلار و برای تکرار تخلف ۱٫۵۰۰ دلار جریمه شوند.

اداره ایمنی حمل و نقل با صدور یک اطلاعیه مطبوعاتی، اعلام کرد که این اداره به منظور عمل کردن به فرمان اجرایی پرزیدنت بایدن مبنی بر ارتقاء بخشیدن به ایمنی مرتبط با همه‌گیری کووید-۱۹ در سفرهای داخلی و بین‌المللی، الزام مسافران به گذاشتن ماسک در اماکن مرتبط با ترابری عمومی را اجرا خواهد کرد.

بنا بر این اطلاعیه، مقررات و مجازات‌های تعیین شده شامل حال مسافران هواپیما، قطار، اتوبوس، و کشتی، در فرودگاه‌ها و ایستگاه‌های اتوبوس و قطار، و نیز بندرگاه‌ها می‌شود.

اداره ایمنی حمل و نقل با این اقدام، فرمان مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا - برای مقابله با همه‌گیری جهانی کووید۱۹ - را نیز با جدیت بیشتری به اجرا در می‌آورد تا همه مسافران را هنگام سفر با وسایل ترابری عمومی مجبور به زدن ماسک کند.

این دستور در راستای عملی کردن فرمان اجرایی ۲۱ ژانویه پرزیدنت جو بایدن، برای بالابردن ایمنی در سفرهای داخلی و بین المللی، منتشر شده است.

بنابر دستور اداره ایمنی حمل و نقل، از مسافران خواسته می‌شود که تنها برای یک لحظه ماسک خود را پایین بکشند تا هنگام چک کردن اسناد سفر بتوان هویت آنها را تایید کرد.

افرادی که از زدن ماسک صورت امتناع کنند، اجاره ورود به مناطق امن فرودگاه از جمله ترمینال و محوطه دروازه فرودگاه را نخواهند داشت. کودکان زیر دو سال و افراد معلول و ناتوان از زدن ماسک مستثنی هستند.

این دستور حداقل تا ۱۱ ماه مه لازم الاجرا خواهد بود.

XS
SM
MD
LG