لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۸

فصل دوم سریال اسرائیلی «تهران» ساخته می شود؛ گفت‌وگوی صدای آمریکا با شان توب بازیگر نقش «فراز»


سریال اسرائیلی «تهران»
سریال اسرائیلی «تهران»

شبکه اینترنتی «اپل تی‌وی پلاس» (به انگلیسی: +Apple TV) از امضای قرارداد جدیدی با تهیه‌کنندگان سریال اسرائیلی «تهران» خبر داد. به این‌ ترتیب مراحل فیلمبرداری و تولید فصل دوم این مجموعه جاسوسی-حادثه‌ای به زودی آغاز می‌شود.

تهران که با الهام گرفتن از رویدادهای واقعی ساخته شده است، ماجرای سفر یک هکر سازمان موساد به ایران برای انجام یک مأموریت ویژه را به تصویر می‌کشد. او‌‌ باید یا نفوذ به سامانه دفاعی و اخلال در سیستم پدافند هوایی ایران، موقعیت مناسبی را برای جنگنده‌های اسرائیلی فراهم کند تا به نیروگاه‌های هسته‌ای ایران حمله کنند.

البته مأموریت مطابق نقشه پیش نمی‌رود و این هکر پس از شکست عملیات، درگیر تعقیب و گریزی طولانی با نیروهای امنیتی ایران می‌شود.

در فصل نخست سریال، علاوه بر بازیگران اسرائیلی، و اسرائیلی ایرانی‌تبار، تعدادی از هنرمندان ایرانی ساکن لس آنجلس مانند شان توب، نوید نگهبان، و شیلا اومی، نیز حضور داشتند.

شان توب که نقش «فراز»، از شخصیت‌های اصلی این سریال ‌و مأمور وزارت اطلاعات ایران را بازی می‌کند، به صدای آمریکا می‌گوید: «فصل نخست با استقبال زیادی مواجه شد و این برای همه ما غیرمنتظره بود. این مجموعه با بودجه کم و امکانات محدودی تولید شد؛ ولی نتیجه کار فراتر از انتظار ما بود، کارگردان، عوامل تولید، و بازیگران فوق العاده بودند. یکی از عوامل مهم موفقیت تهران، رویکرد بی‌طرفانه این مجموعه بود؛ یعنی داستان متعادل بود و منصفانه به دو طرف قضیه می‌پرداخت، عامل مهمی که در خیلی از آثار مشابه وجود ندارد.»

فصل نخست این مجموعه ابتدا در اسرائیل پخش شد، و پس از مدتی از طریق شبکه اینترنتی «اپل تی‌وی پلاس» در سراسر جهان در دسترس علاقمندان قرار گرفت.

تهران، نخستین سریال غیرانگلیسی زبانی است که در این شبکه اینترنتی پخش شد. این سریال بسیار موفق بود و بیننده‌های زیادی، به ویژه در آمریکا داشت.

فیلمبرداری فصل دوم احتمالا در ماه ژوئیه در یونان و اسرائیل آغاز می‌شود و شاهد حضور بازیگران جدیدی در نقش‌های گوناگون خواهیم بود.

فیلمنامه این‌ فصل را، که ادامه فصل نخست خواهد بود، نیز موشه زوندر و اومری شنهار می‌نویسند. در این فصل سقوط یک هواپیمای جنگی اسرائیلی در خاک ایران هم به ماجراهای اصلی افزوده می‌شود.

شان توب
شان توب

شان توب که در فصل دوم هم حضور دارد، درباره تجربه بازی در نقش یک مأمور امنیتی ایران به صدای آمریکا می‌گوید: «برای من شخصیتی که بازی می‌کنم مهم نیست؛ ولی به جنبه‌های انسانی و عاطفی نقش توجه خاصی دارم. فراز یک مأمور امنیتی است که شخصیتی چند لایه دارد: او رومانتیک است، همسرش را دوست دارد، مرد خانواده است، و در عین حال عاشق مردم و سرزمینش است. فراز به مأموریت و کارش باور دارد و برای سربلندی کشورش تلاش می‌کند. او با چالش‌های گوناگونی در زندگی شخصی و کاری خود مواجه می‌شود و باید در هر لحظه بهترین تصمیم را بگیرد. قطعا ما برداشت‌های متفاوتی درباره فراز داریم، مثبت یا منفی؛ ولی برای من ایفای نقش چنین انسان پیچیده‌ای جذاب است.»

با توجه به امضای قرارداد جدید، شبکه اینترنتی اپل تی‌وی پلاس نیز یکی از تهیه‌کنندگان سریال تهران است و مراحل تولید این فصل با سرعت بیشتری انجام می‌شود.

تاریخ پخش فصل دوم «تهران» هنوز مشخص نیست. ولی تهیه‌کنندگان‌ امیدوارند که این سریال تا پایان سال میلادی در اپل ‌تی‌وی پلاس منتشر شود.

XS
SM
MD
LG