لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۲

بهترین کنسرت‌های مسابقه سوپربول؛ از کلدپلی تا مدونا


بهترین کنسرت‌های مسابقه سوپربول
بهترین کنسرت‌های مسابقه سوپربول

پنجاه ‌و‌ پنجمین مسابقه فینال فوتبال آمریکایی یا سوپربول، یکشنبه هفتم فوریه میان تیم‌های کانزاس سیتی چیفز و تمپا بِی باکِنیِرز برگزار می‌شود.

سوپربول مهمترین رویداد ورزشی آمریکایی محسوب می‌شود که با برنامه‌های تفریحی و هنری متنوعی همراه است و میلیون‌ها بیننده تلویزیونی در ایالات متحده و سایر کشورهای جهان دارد.

اجرای زنده موسیقی و کنسرت بین دو نیمه یا «هفتایم شو»، از بخش‌های محبوب سوپربول است که طرفداران زیادی دارد و بسیاری این مسابقه را فقط به دلیل همین کنسرت تماشا می‌کنند.

در این برنامه که معمولا بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه است، خواننده‌های مشهور و گروه‌های محبوب موسیقی روی صحنه می‌روند، که در بسیاری از موارد با خلاقیت و نوآ‌وری‌های جالبی همراه است.

از میان چهره‌های مشهوری که تاکنون در این کنسرت حضور داشتند، می‌توان از مایکل جکسون، جنت جکسون، مدونا، بروس اسپرینگستین، برونو مارس، جاستین تیبمبرلیک، لیدی گاگا، بیانسه، پال مک‌کارتنی، و کیتی پری نام برد.

کنسرت امسال را ابل مکنون تسفایه که با نام هنری «د ویکند» (به انگلیسی: The Weeknd) شناخته می‌شود، اجرا می‌کند.

این هنرمند جوان کانادایی در جریان کنفرانس خبری خود گفت که خواننده دیگری در برنامه نخواهد بود و او به تنهایی هنرنمایی می‌کند. با این حال احتمال دارد که تهیه‌کنندگان، برای جذابیت بیشتر، سورپریزهای برای تماشاگران داشته باشند.

این کنسرت با حمایت مالی «پپسی»، مانند سال گذشته توسط شرکت هنری «جی زی» خواننده آمریکایی تولید می‌شود.

تارنمای شبکه خبری «فاکس» به مناسبت سوپربول، و براساس نظرسنجی یک سایت اینترنتی، بهترین کنسرت‌های سوپربول در بیست سال اخیر را معرفی کرده است.

در این نظرسنجی، بیش از چهار هزار نفر از سراسر جهان شرکت کردند، و نتیجه نهایی با ترکیب شاخص‌های مختلفی مانند تعداد تماشاگران اینترنتی، یا نظرات مثبت و منفی کاربران شبکه‌های اجتماعی محاسبه شده است.

بهترین کنسرت‌های سوپربول در بیست سال اخیر

۱. گروه موسیقی کلدپلی در سال ۲۰۱۶

در این اجرا که مصادف با پنجاهمین سوپربول بود، علاوه بر کریس مارتین خواننده و لیدر کلدپلی، بیانسه و برونو مارس نیز شرکت داشتند.
بیش از ۶۴ میلیون بیننده در یوتیوب، نزدیک به ۹۸ درصد نظرات مثبت و منفی، و ۷۱ درصد رضایت طرفداران

امتیاز کلی ۴۸ از مجموع ۶۰

برونو مارس، کریس مارتین، و بیانسه
برونو مارس، کریس مارتین، و بیانسه

۲. شکیرا و جنیفر لوپز در سال ۲۰۲۰

اجرای این دو هنرمند لاتین تبار، پربیننده‌ترین اجرای تاریخ سوپربول محسوب می‌شود. در این برنامه بد بانی و جی بالوین نیز شرکت داشتند.
بیش از ۱۹۵ میلیون بیننده در یوتیوب، نزدیک به ۹۵ درصد نظرات مثبت و منفی، و‌ ۷۹ درصد رضایت طرفداران

امتیاز کلی ۴۶ از مجموع ۶۰

۳. پرینس در سال ۲۰۰۳

هنرنمایی پرینس خواننده فقید آمریکایی، یکی از تأثیرگذارترین اجراهای سوپربول است، روایت موسیقایی شاعرانه‌ای که با نمادها و المان‌های هنری متنوعی همراه بود.
نزدیک به ۴۰ میلیون بیننده در یوتیوب، نزدیک به ۹۹ درصد نظرات مثبت و منفی، و ۷۷ درصد رضایت طرفداران

امتیاز کلی ۴۴ از مجموع ۶۰

۴. مدونا در سال ۲۰۱۲

در این برنامه تماشایی که با استفاده از جلوه‌های دیداری و شنیداری نامتعارفی همراه بود، علاوه بر مدونا، گروه «سیرک دو سوله»، و هنرمندانی مانند نیکی میناژ شرکت داشتند.

امتیاز کلی ۴۳ از مجموع ۶۰

۵. بیانسه در سال ۲۰۱۳

اجرای بیانسه در این برنامه با تحسین بسیاری از منتقدین هنری همراه شد. در این برنامه کلی رولاند، و میشل ویلیامز، از اعضای پیشین «دستنیز چایلد» (گروهی که بیانسه با آن‌ به شهرت رسید) نیز حضور داشتند.

امتیاز کلی ۴۳ از مجموع ۶۰

پنجاه و پنجمین مسابقه فینال فوتبال آمریکایی ساعت ۶:۳۰ عصر به وقت شرق آمریکا در تمپا ایالت فلوریدا آغاز می‌شود، و کنسرت سوپربول حدود ساعد ۸ شب خواهد بود.

XS
SM
MD
LG