لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۴۷

شباهتی دیگر میان کارتون «سیمپسون‌ها» و واقعیت؛ آیا آنها آینده را پیش‌بینی می‌کنند؟


رنگ لباس کامالا هریس در مراسم تحلیف در روز چهارشنبه گذشته، بر این گمانه‌زنی‌ها افزود!
رنگ لباس کامالا هریس در مراسم تحلیف در روز چهارشنبه گذشته، بر این گمانه‌زنی‌ها افزود!

آیا کارتون سیمپسون‌ها آینده را پیش بینی می‌کند؟ در پاسخی کوتاه باید گفت خیر سیمپسون‌ها نمی‌توانند آینده را پیش‌بینی کنند.

اما به نظر می‌رسد تب شباهت‌های برخی از اپیزودهای این طولانی‌ترین سیتکام (مجموعه تلویزیونی طنز) در تاریخ آمریکا با وقایع روز هر از گاهی در شبکه‌های اجتماعی بالا می‌گیرد.

این هفته، توجه کاربران به شباهت لباسی که کامالا هریس، معاون ریاست جمهوری آمریکا در مراسم تحلیف خود پوشیده بود و لباسی که «لیسا سیمپسون» در اپیزودی از سال ۲۰۰۰ به تن داشت جلب شد.

در این اپیزود که «بارت در آینده» نام دارد، سال ۲۰۳۰ تصویر شده است که آینده را به بارت، پسر خانواده نشان می‌دهد.

لیسا، فرزند وسط خانواده سیمپسون رئیس جمهور آمریکا شده است و در بخشی از سخنانش می‌گوید: «همانطور که می‌دانید ما شرایط مالی بحرانی را از رئیس جمهور ترامپ به ارث برده‌ایم.»

ریاست جمهوری دونالد ترامپ در همین اپیزود یکی از پیش‌بینی‌هایی بود که در سال ۲۰۱۶ و با قدم گذاشتن آقای ترامپ به عرصه انتخابات سر و صدای زیادی کرد.

در این قسمت، لیسا یک کت بنفش به تن دارد و گردنبندی مروارید به گردن انداخته است درست شبیه آنچه کامالا هریس برای مراسم تحلیف پوشیده بود.

ماجرا به شباهت یک بخش از کارتون سیمپسون‌ها با مراسم تحلیف رئیس جمهوری آمریکا و معاون او ربط داشت.
ماجرا به شباهت یک بخش از کارتون سیمپسون‌ها با مراسم تحلیف رئیس جمهوری آمریکا و معاون او ربط داشت.

با توجه به اینکه کامالا هریس، نخستین زنی است که درست پس از پایان ریاست جمهوری دونالد ترامپ به سمت معاونت ریاست جمهوری آمریکا انتخاب می‌شود فضای مجازی بار دیگر از این به اصطلاح «پیش‌گویی» به وجد آمد.

اما شباهت این سریال تلویزیونی با واقعیت به اینجا ختم نمی‌شود. تام هنکس، بازیگر مشهور آمریکایی مجری کنسرت مجازی مراسم تحلیف جو بایدن و کامالا هریس بود.

در اپیزود «فیلم سیمپسون‌ها»، محصول سال ۲۰۰۷ تام هنکس نیز ایفای نقش می‌کند و پیشنهاد می‌دهد پارک «گرند کنیون» جدیدی را در «اسپرینگفیلد»، محل زندگی سیمپسون‌ها درست کنند. او می‌گوید: «دولت آمریکا اعتبارش را از دست داده است و اعتبار من را قرض گرفته است.»

بیننده‌های این مجموعه به پیش‌بینی‌های دیگری از جمله ساعت‌های هوشمند، زنبورهای قاتل و خرید شرکت «فاکس قرن بیستم» توسط دیزنی نیز استناد می‌کنند که همه به واقعیت پیوسته است.

XS
SM
MD
LG