لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۰۱

اسکار ۹۳- شان توب بازیگر بهترین فیلم اسکار: مشخص نیست مراسم امسال دقیقا چطور برگزار می‌شود


شان توب
شان توب

نود و سومین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار یکشنبه ۲۵ آوریل در لس آنجلس برگزار می‌شود.

شان توب، هنرمند آمریکایی ایرانی‌تبار ساکن لس آنجلس در گفت‌و‌گو با صدای آمریکا که درباره مراسم امسال توضیحاتی داد.

او یکی از بازیگران فیلم «تصادف» است که در سال ۲۰۰۴ میلادی به عنوان بهترین فیلم سال انتخاب شد و همراه با تمامی‌عوامل و دستاندرکاران به موفقیت بزرگی دست یافت.

شان توب درباره تأثیر همه‌گیری ویروس کرونا بر مراسم امسال به صدای آمریکا می‌گوید: «سال عجیبی برای همه بود و متأسفانه سینما هم روزهای سختی را پشت سر گذاشت. با توجه به محدودیت‌های ناشی از کرونا، نمی‌دانم چه انتظاری باید از مراسم اسکار داشت. معمولا تمام خیابان‌های اطراف را می‌بندند، و همه جا شلوغ می‌شود، هیجان زیادی در فضا هست، ولی امسال شرایط فرق می‌کند، و‌ مشخص نیست این اوضاع دقیقا چه تأثیری روی برنامه خواهد گذاشت.»

آقای توب در ادامه می‌افزاید که :«به هر حال تهیه‌کنندگان نهایت تلاش خود را می‌کنند، و تعدادی از بازیگران، هنرمندان، و مهمان‌ها هم در برنامه حضور دارند. معلوم نیست چه نوع اسکاری خواهد بود، البته این موضوع خیلی هم بد نیست چون کنجکاوی باعث می‌شود تا تماشاگران بیشتری داشته باشیم. امیدوارم برنامه خوبی باشد، و‌ سال آینده یک‌ اسکار واقعی داشته باشیم.»

شان توب
شان توب

شان توب درباره انتخاب بهترین فیلم یا بازیگران امسال می‌گوید :« با توجه به شرایطی که وجود داشت، بسیار دشوار است که بگویم چه فیلمی بهترین است، آثار خوبی داریم ولی نمی‌توان با قاطعیت گفت که چه فیلمی از همه بهتر است. من به عنوان یکی از اعضای آکادمی که رأی می‌دهم، نمی‌توانم بازیگران مورد علاقه خود را معرفی کنم، و ترجیح می‌دهم به کسی اشاره نکنم، ولی سعی کردم تا براساس ویژگی‌های مورد نظرم، بهترین بازیگران را انتخاب کنم.»

آقای توب در ادامه یادآور می‌شود که به‌رغم اینکه سیستم پخش بسیار خوبی دارد، ولی از تماشای فیلم در منزل لذت نمی‌برد، و باید فیلم‌های اسکاری را حتما در سینما تماشا کرد.

شان توب درباره نامزدی رامین بحرانی سینماگر آمریکایی ایرانی تبار در بخش بهترین فیلمنامه اقتباسی می‌گوید:«آشنایی شخصی با رامین بحرانی ندارم ولی ببر سفید و سایر آثار سینمایی او را می‌شناسم. باعث افتخار است که یک ایرانی نامزد اسکار شده است، همیشه وقتی یک ایرانی، حالا فرقی ندارد که در چه شاخه‌ای باشد، نامزد اسکار می‌شود، خوشحال می‌شوم. امیدوارم مانند سایر رشته‌ها یا مشاغل، شاهد موفقیت بیشتر ایرانی‌ها در هنر و سرگرمی آمریکا باشیم. موفقیت رامین بحرانی، افتخار بزرگی برای همه ما محسوب می‌شود.»

XS
SM
MD
LG