لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۳

آتش‌سوزی‌های بی‌سابقه کالیفرنیا امسال بیش از ۱.۶ میلیون هکتار از اراضی جنگلی را سوزانده است


آتش‌سوزی جنگلی کالیفرنیا - ۱ اکتبر ۲۰۲۰
آتش‌سوزی جنگلی کالیفرنیا - ۱ اکتبر ۲۰۲۰

آتش‌سوزی‌های جنگلی کالیفرنیا در روز یکشنبه ۱۳ مهر، رکورد جدیدی را ثبت کرد. مقامات اعلام کردند که آتش‌سوزی‌هایی که در فصل آتش‌سوزی سال ۲۰۲۰ روی داده و هنوز هم ادامه دارد، تاکنون بیش از ۱.۶ میلیون هکتار از اراضی جنگلی را سوزانده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، این رقم بی‌سابقه بیش از دو برابر رکورد پیشین کل مساحت سوخته در یک سال در ایالت کالیفرنیا است.

یک سخنگوی اداره جنگل‌داری و حفاظت از آتش‌سوزی کالیفرنیا مساحت ۱.۶ میلیون هکتار (یک میلیون و ششصدهزار هکتار) را «غیر قابل توصیف» خواند و گفت که این مقدار رو به افزایش است.

اداره جنگل‌داری و محافظت در برابر آتش‌سوزی کالیفرنیا روز یکشنبه در بیانیه ای گفت تاکنون، در فصل آتش‌سوزی تاریخی امسال، بیش از ۸۲۰۰ آتش‌سوزی موجب کشته‌ شدن ۳۱ نفر و سوختن «بیش از ۱.۶ میلیون هکتار زمین در کالیفرنیا» شده است. این آتش‌سوزی‌ها بیش از ۸۴۰۰ ساختمان را ویران کردند.

این رقم حیرت‌انگیز بیش از دو برابر رکورد ۶۵۰ هزار هکتاری سال ۲۰۱۸ در کالیفرنیا است.

اداره جنگل‌داری و محافظت در برابر آتش‌سوزی کالیفرنیا روز یکشنبه در توئیتی نوشت که تمام آتش‌سوزی‌های بزرگ کالیفرنیا از زمان ثبت آتش‌سوزی‌ها در سال ۱۹۳۳ تاکنون، سالانه کمتر از ۱.۶ میلیون هکتار را سوزانده بودند.

این سازمان گفت با اعلام این که هنوز تا پایان فصل آتش‌سوزی‌ها زمان بسیار زیادی باقی مانده است، از مردم خواست که در فضاهای باز احتیاط کنند.

XS
SM
MD
LG