لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۵

ملکه الیزابت کیک تولدش را به جای چاقو با شمشیر برید


ملکه الیزابت دوم در حال بریدن کیک با شمشیر در کنار کامیلا دوشس کورنوال و کیت دوشس کمبریج - ۱۱ ژوئن ۲۰۱۲
ملکه الیزابت دوم در حال بریدن کیک با شمشیر در کنار کامیلا دوشس کورنوال و کیت دوشس کمبریج - ۱۱ ژوئن ۲۰۱۲

ملکه الیزابت دوم کیک تولد خود را با یک شمشیر برید. به نوشته مجله «پیپل»، هنگامی که ملکه ۹۵ ساله بریتانیا روز جمعه همراه با کیت دوشس کمبریج و کامیلا دوشس کورنوال در یک مهمانی ویژه شرکت کرد، تصمیم گرفت کیک تولد خود را به جای چاقو با شمشیر ببرد.

به گزارش فاکس نیوز، خبرگزاری رویترز روز شنبه ویدیویی را به اشتراک گذاشت که نشان می‌دهد ملکه بریتانیا با استفاده از یک «شمشیر تشریفاتی» یک کیک بزرگ سفید و سبز که با توت فرنگی تزئین شده را می‌برد.

بعد از این که به وی توصیه شد که شمشیر را با دو دست بلند کند، یکی از همراهان نزدیک به ملکه سعی کرد به وی بگوید که برای بریدن کیک چاقو هست.

ملکه در جواب به او با لحن شوخی گفت: «می‌دانم [چاقو] هست. این چیزی است که غیرعادی‌تر است.»

در بین خنده و تشویق حضار، کامیلا همسر پرنس چارلز و عروس ملکه الیزابت به وی کمک کرد تا کیک را با شمشیر ببرد.

به گفته «تی‌ام‌زی»، شمشیری که ملکه الیزابت برای بریدن کیک از آن استفاده کرد، سه فوت (نزدیک به یک متر) طول داشت.

روز تولد ملکه الیزابت در ۲۱ آوریل مصادف با اول اردیبهشت است، ولی در تارنمای خانواده سلطنتی آمده است که بر اساس پروتکل‌های سلطنتی، ملکه «روز تولد رسمی» خود را هر سال در شنبه دوم ماه ژوئن جشن می‌گیرد، چون «احتمال این که آب و هوا مساعد رژه موسوم به رژه رنگ ها باشد، بیشتر است.»

در این میان، سازمان دهندگان مشغول آماده سازی مراسم و جشن‌های مربوط به هفتادمین سالگرد به تخت نشستن ملکه الیزابت دوم هستند که در ماه فرویه ۲۰۲۲ برگزار خواهند شد.

XS
SM
MD
LG