لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۲۵

جایزه ۷۳۱ میلیون دلاری، بلیت بخت‌آزمایی به یک نفر در ایالت مریلند رسید


بلیت بخت‌آزمایی «پاوربال» (عکس از آرشیو)
بلیت بخت‌آزمایی «پاوربال» (عکس از آرشیو)

فردی در ایالت مریلند آمریکا شامگاه چهارشنبه برنده جایزه بزرگ بخت‌آزمایی «پاوربال» (به انگلیسی: Powerball Jackpot) به مبلغ ۷۳۱.۱ میلیون دلار شد.

به گزارش رسانه‌های خبری آمریکا، بلیت برنده، در سوپرمارکتی در شهر لوناکُنینگ واقع در منطقه الگنی ایالت مریلند فروخته شده است. این چهارمین جایزه بزرگ نقدی است که در تاریخ برگزاری این برنامه به فرد برنده اهدا می‌شود.

خریدار این بلیت می‌تواند جایزه کامل خود به مبلغ ۷۳۱.۱ میلیون دلار را به صورت قسطی و طی ۲۹ سال دریافت کند، یا این که به صورت یکجا صاحب ۵۴۶.۸ میلیون دلار شود. البته از این جایزه، درصدی به عنوان مالیات ایالتی و فدرال کسر می‌شود، و در صورت دریافت زودهنگام، این مبلغ حدود ۲۹۵ میلیون دلار خواهد بود.

این‌ بار شماره‌های برگزیده ۴۰، ۵۳، ۶۰، ۶۸، و ۶۹ و شماره اضافی ۲۲ بود. همچنین گزینه ویژه‌ای که باعث افزایش تصاعدی جایزه می‌شود، «۳ اکس» یا سه برابر بود.

علاوه بر این فرد خوش‌شانس که تمامی این شماره‌ها را داشت، سیزده نفر هم با گزینش فقط پنج شماره نخست، برنده شدند و هر کدام دست کم مبلغ یک میلیون دلار دریافت می‌کنند. فرد دیگری نیز در ایالت مریلند، که پنج شماره نخست و گزینه «پاور پلی» را برگزیده بود، صاحب دو میلیون دلار می‌شود.

این اگر چه چهارمین جایزه بزرگ نقدی بلیت‌های بخت‌آزمایی موسوم به «پاوربال جکپات» است، ولی ششمین جایزه بزرگ نقدی این برنامه‌ها در آمریکا محسوب می‌شود.

جایزه یک میلیارد و ۵۸۵ میلیون دلاری «پاوربال» در سال ۲۰۱۶، و جایزه یک میلیارد و ۵۳۷ میلیون دلاری «مگا میلیونز جکپات» در سال ۲۰۱۸، بیشترین جوایز نقدی در آمریکا بوده است.

البته جایزه چهارشنبه، بیشترین مبلغی است که تاکنون در ایالت مریلند دریافت شده است. رکورد پیشین ۲۱۸.۶ میلیون دلار بود که بخشی از جایزه مشترک ۶۵۶ میلیون دلاری «مگا میلیونز جکپات» در سال ۲۰۱۲ است.

قیمت پایه بلیت هر بخت‌آزمایی پاوربال، دو دلار است که با انتخاب گزینه‌های بیشتر افزایش می‌یابد.

XS
SM
MD
LG